Přejít k hlavnímu obsahu

Legenda našeho filmu Jiří Sovák: Natáčení s dětmi ho dohánělo k nepříčetnosti, pro nadávky nešel herec daleko. Doma na něho manželka občas vytáhla sekeru

Na svém kontě má Jiří Sovák (†79) mnoho nezapomenutelných filmů, legendárních seriálů a také pohádek. Vzhledem ke svému talentu pro něho bylo natáčení hračka, i když občas jeho špatné nálady schytal někdo ze štábu. Jakmile však došlo na záběry s dětskými herci, byl Sovák naprosto nepříčetný. Natáčení s malými uličníky nesnášel a neměl problém na prcky na place křičet a pro sprostá slova nešel daleko. Doma to s hercem také nebyl žádný med a manželka by si zasloužila svatozář.

Doslova očistcem bylo pro herce natáčení všemi oblíbené pohádky Ať žijí duchové! Kdo by neznal rytíře Brtníka z Brtníku a jeho krásnou dceru Leontýnku, která by se ráda stala člověkem, aby mohla dovádět s dětmi z vesnice. Jiří natáčení protrpěl, sem tam si musel loknout vodky a děti se mu za jeho neurvalé chování pořádně pomstily.  

Morous Sovák dětem sprostě nadával 

Dokud běžely kamery, choval se Jiří jako naprostý profesionál. Jakmile ale zhasla světla, začalo to lítat a děti se s nadsázkou schovávaly za kulisy. „Pan Sovák dětské herce moc nemusel. Pro něj jsme byli haranti, parchanti uřvaní, ksindlové sprostí. To jsme si od něj všechno vyslechli,” prozradil herec Jiří Procházka pro web Zeny.iprima.cz s tím, že si Sovák nemohl od dětí ani pořádně odpočinout. V jednom záběru je dokonce vidět, že už ho to s malými caparty opravdu nebaví. „Když se točily scény, kde nás bylo hodně, tak pan Sovák byl pěkný morous. Všimněte si třeba té scénky, kde s námi a trpaslíky tancuje. Tam je vidět, jak je z toho otrávený. Jak ho to natáčení s dětmi nebaví,” dodal představitel role Dlouhého Janka, že Sovák měl i dubléra, aby nemusel s dětskými herci absolvovat tanec pořád dokola, než se to konečně povede natočit. 

Mohlo by se vám líbit

Roztomilá Leontýnka z Ať žijí duchové: Nadějná herečka a režisérka prohrála svůj životní boj v pouhých 41 letech

Kdo jí podá kopretinu, kdo jí srdce zahřeje? Ptala se Dana Vávrová (†41) ve své nejslavnější roli Leontýnky z filmu Ať žijí duchové. Květinu jí podal německý manžel a za hranicemi měla slibně rozjetou kariéru. Bohužel zasáhl nemilosrdný osud a předčasně ukončil život nejen talentované herečky.
svetzeny.cz

Pomsta dětí byla více než sladká 

Vzhledem k tomu, že děti samozřejmě chování slavného herce vnímaly a nebylo to pro ně nic příjemného, vymýšlely různé schválnosti. Jedna pomsta se malým rošťákům obzvlášť povedla. „Pár zlomyslností jsme mu udělali. Pan Sovák kouřil fajfky. Byl takový puntičkář, že si každou čistil speciálním štětečkem. My jsme se mu chtěli za to, jak nás peskuje, trochu pomstít, a tak jsme mu štětečky schovali,” přiznal Procházka, jaké kulišárny během natáčení oblíbené pohádky děti vymýšlely. Herec byl samozřejmě totálně nepříčetný a odmítl pokračovat v práci, dokud se štětce nenajdou. Trvalo to dva dny! ‚‚K tomu pan Sovák ještě dodal: Snad ještě nejsem takový sklerotik, abych si zapomněl, ku*va, to čistění. Servítky si nebral,” dodal Procházka s tím, že i přesto všechno choval k herecké legendě velký respekt.  

Manželka vzala na Jiřího občas sekerku 

Ani v soukromém životě to nebyla s hercem procházka růžovým sadem. O vztahu se synem, hercem Jiřím Schmitzerem se napsalo mnohé. Své si s Jiřím „užila” také jeho třetí manželka Anna, jež s ním prožila neskutečných čtyřicet let. Sovák měl mnoho obdivovatelek a sympatická dáma by se dala nazvat světicí. „Byl s ním nádherný život i přes všechny peripetie, přesto, že jsem občas brala do ruky sekerku s nadějí, že se mi ho podaří trefit hned napoprvé, ale všechno se dalo překonat jen proto, že on byl naprosto jedinečný,” popsala paní Sováková v rozhlasovém pořadu Tobogán s tím, že důležitá byla především vzájemná úcta. 

Manželství se známými herci tak nejsou jednoduchá, protože jejich popularita s sebou přináší mnoho nástrah v podobě slávychtivých žen, jejichž kouzlu bohužel občas podlehnou. Věděli jste, že na první pohled neotřesitelné manželství hereckého páru Preissových má na svém kontě také pořádný škraloup?  

Nezapomenutelný Jiří Sovák má na kontě desítky filmů, natáčení s dětmi však nesnášel
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz:
×