Přejít k hlavnímu obsahu

Daniela Kolářová: Svého biologického otce poznala v pěti letech, sestru neviděla už přes padesát let

Jedna z nejoblíbenějších českých filmových a divadelních hereček, Daniela Kolářová, oslavila 21. září 76. narozeniny. Seznam kinematografie, kterou se Daniela Kolářová je nám již známý. Víte ale, že její cesta k herectví soupeřila i s jejím sportovním nadáním a se zálibou v zahradní architektuře?

K pravému vztahu mezi Danielou a otcem nikdy nedošlo, se sestrou se nevídaly

Daniela se narodila 21. září 1946 v Chebu. Když jí byl pouhý jeden rok, její rodiče se rozvedli a poté se s matkou přestěhovala do Karlových Varů. Maminka Daniely nastoupila v karlovarském divadle jako mzdová účetní a už zde byl první kontakt Daniely s divadelním světem. Svého otce do svých pěti let nepoznala. Setkání s ním však bylo o to více kuriózní, což i Daniela popisovala v některých poskytnutých rozhovorech.

Když byla o prázdninách u babičky, objevil se najednou pán, o kterémž jí babička sdělila, že je to její otec, který si pro ni přijel. Na dva týdny k němu měla jet na návštěvu. Na něco takového ale nebyla Daniela, která již měla nového tatínka, vůbec připravena. Lítala okolo chaty, kde se jí zaskočený a nejspíš i rozčilený otec snažil chytit. Z dalšího vztahu, který měla Danielina maminka s novým partnerem, měla Daniela nevlastní sestru Věru. S tou však uvedla, že měla zvláštní vztah. Někdy byly velkými kamarádkami, jindy se nesnášely. Po roce 1968 Věra odjela do Holandska a od té by se sestry neviděly.

Zamilovaná Veronika Žilková se poprvé ukázala se svým milým. Její nová láska prý vypadá jako Suchánek

Herečka Herečka Veronika Žilková (60) zažívá pořádně krušný rok. Osud jí přihrál do cesty životní překážku v podobě veřejného rozvodu, nyní je ale důvod, proč se může oblíbená umělkyně zase smát! Má totiž novou lásku!
svetzeny.cz

Chytrá, ale drzá, jak konstatovali i učitelé ve škole

Svým okolím byla popisována spíše za odvážnou a drzou, ne však za problémovou dívku. Spíše tíhla k chlapeckému kolektivu, občas s nimi hrála fotbal i hokej, a když bylo potřeba, nebála se s nimi i vyřizovat účty, jak uvedla. Daniela o sobě sama tvrdila, že chtěla dělat pouze to, co mělo podle jejího názoru smysl, z čehož vznikaly často konflikty. S napětím očekávala vždy příchod její maminky z třídních schůzek, protože jí bylo jasné, že ačkoliv měla výborný prospěch, snesou se stížnosti ze strany kantorů, kteří měli Danielu díky její drzosti za výrazného jedince. 

Před divadlem jí maminka varovala, podporovala ji spíše ve sportu 

Matka Daniely byla velmi praktická a organizovaná žena. Na jedné straně byla velmi výbornou hospodyní, měla ale ráda sport, milovala hudbu a přírodu a neposlední řadě měla zálibu v knížkách. Díky jejímu povolání účetní v karlovarském divadle poznávala Daniela divadlo z druhé strany a prostředí si i díky tomu o to více oblíbila. Nejvíce se jí líbily kostýmy a barevné paruky. S podobným nadšením se ale nesetkala u své matky. Matka Daniely nebyla ani poté nadšená, když se Daniela v devíti letech objevila na divadelních prknech. Přála si, aby se věnovala něčemu jinému, než bylo divadlo. Podporovala dceru ve sportu , kterému se Daniela ve volném čase dost věnovala.

Andie MacDowell a další celebrity s šedivými vlasy jsou důkazem, že stáří je krásné

Jane Fonda, Jodie Foster nebo třeba Andie MacDowell se rozhodly, že nebudou bojovat s časem a nebudou své přirozeně šedivé vlasy skrývat pod barvou. Obzvlášť Andie svým novým vzhledem loni vzbudila velký rozruch, jelikož u ní byli fanoušci zvyklí na hnědou hřívu bez jediné šediny. Podívejte se na celebrity, které stárnou s grácií a za své šedivé vlasy se nestydí.
svetzeny.cz

Když Daniela končila základní školu, bylo vroucným přáním Danieliiny matky, aby pokračovala ve sportu, nebo šla studovat oděvní průmyslovku. Na přání matky ale Daniela nereagovala a po základní škole přešla Daniela na Střední všeobecně vzdělávací školu v Karlových Varech. Po absolvování SVVŠ pomýšlela na studium sportovní vysoké školy, díky jejímu sportovnímu nadání. Její rozhodnutí ale čím dál tím více ovlivňovaly její herecké pokusy v podobě divadelních rolí. Nakonec si vybrala studium na DAMU a vyhrálo herectví, od kterého byla spíše odrazována.

V příštím životě by chtěla být zahradní architektkou 

V příštím životě už by herecké dráze nedala přednost. Přiznala, že v prosazení jejího přání být herečkou byla jako beran. Dnes ale rozumí úzkosti matky, která se snažila prosadit u dcery spíše sportovní kariéru. Je ale na druhé straně vděčná matce za to, že ji nemazala, jak se říká, med kolem pusy. Znala z divadelního prostředí vše, co s sebou herecký, mnohdy i kočovný a nejistý život nese. Několikrát se Daniela vyjádřila, že mimo sportu a herectví se zajímala i o zahradní architekturu. Dělat zahradní architekturu je podle Daniely nesmírně tvůrčí záležitost, protože vždy pracujete v jiném prostoru a klimatu.

Zdroj článku