Přejít k hlavnímu obsahu

Festival Colours of Ostrava opět otevírá své brány: Taháky akce budou The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP nebo Franz Ferdinand

Info ikona
Colours of Ostrava 2019

Festival Colours of Ostrava se po dvouleté vynucené koronavirové pauze vrací — naživo, naplno, s prvotřídním programem světových hvězd, bez omezení, ve velikosti i atmosféře, jak jsme byli zvyklí před pandemií.

19. ročník, který proběhne od 13. do 16. července 2022 v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic, láká na bohatý program v čele s The Killers, Twenty One Pilots, Martinem Garrixem, LP, Franz Ferdinand, Kings of Convenience, Meduzou, Hiromi, Inhaler, Larkin Poe, Modest Mouse, Phoebe Bridgers, Princess Nokia, Sleaford Mods, Tindersticks, Wardruna a dalšími.

Na Colours of Ostrava, jak je již zvykem, přijedou kapely a hudebníci mnoha žánrů. Z elektronické hudby jsou potvrzeni například Axel Thesleff (Finsko), Dardelica (UK), Darkstar (UK), Darzack (Francie), Eelke Kleijn (Holandsko), Gioli & Assia (Itálie), Giorgia Angiuli (Itálie), Matias Aguayo (Chile), a S+C+A+R+R (Francie), z rocku Ivan & The Parazol (Maďarsko), LIFE (UK) a PENGSHUi (UK), z africké hudby Fatoumata Diawara (Mali), Fofoulah (UK/Senegal/Gambie), Mazaher (Egypt) a Lova Lova (Demokratická republika Kongo), z world a folk music s mnoha přesahy Anna RF (Izrael), Bazzookas (Holandsko), Marina Satti (Řecko), OMIRI (Portugalsko), Rodrigo Cuevas (Španělsko), SuRealistas (Argentina/Itálie), The Tune (Jižní Korea), Puuluup (Estonsko) a Talisk (Skotsko). Jazz zastoupí Hiromi (Japonsko) a Malox (Izrael), rap Princess Nokia (USA) a Alina Pash (Ukrajina), soul Joel Culpepper (UK), blues Roosevelt Collier (USA), metal Voice of Baceprot (Indonésie) a indie scénu Chef´Special (Holandsko), Hudson Taylor (Irsko) a Sons of The East (Austrálie).

Info ikona
Colours of Ostrava 2019

Z českých a slovenských kapel na letošních Colours of Ostrava zahrají například 7krát3 live band, Bára Zmeková, Beata Hlavenková s Kapelou snů, Bratři, Circus Brothers, Hrubá Hudba, Irena & Vojtěch Havlovi, Jan Fic a kapela, Jiří Krhut & Štěpán Kozub, Kapitán Demo, Luvver, Markéta Irglová, Permoník Choir Karviná s Michalem Žáčkem, The Beautifuls nebo The Youniverse.

Nebude chybět ani divadelní program s řadou oceněných inscenací. Divadlo Petra Bezruče uvede hudební „dokumentární fikci” Špinarka, Cirk La Putyka pohybově-cirkusové představení Runners a soubor Lenky Vagnerové taneční inscenaci Panoptikum. Nespoutanou improvizaci přivezou do Ostravy soubory VOSTO5 a My kluci, co spolu chodíme. Sílu populárních písní pak v představení This Is Not a Love Song prozkoumá trojice Ufftenživot.

Po boku Colours of Ostrava proběhne také již tradiční mezinárodní fórum Meltingpot, které na 9 diskusních scénách přivítá více než 200 řečníků z celého světa.

Info ikona
Colours of Ostrava 2019

Na mnoha pódiích se těšte také na workshopy, filmy či výtvarné instalace. Návštěvníci mohou využít stanové městečko, Chill Village s luxusními stany, rodinnou zónu s bohatým programem i slevy na vstupy do ostravských turistických cílů.

Čtyřdenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal.

Více informací na www.colours.cz.

Partneři Colours of Ostrava:

Generální partneři: Česká spořitelna a Liberty Ostrava. Za podpory statutárního města Ostrava. Hlavní partneři: Radegast, Vítkovice, Heimstaden, Google, Skupina ČEZ. Za podpory Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury ČR. Hlavní telekomunikační partner: ha-vel.

Chcete nasát atmosféru festivalu ještě před jeho vypuknutím? Prohlédněte si video záběry z roku 2019!

Tři otázky pro ředitelku Zlatu Holušovou

Jaké budou Colours po třech letech?

Můžeme slíbit nejlepší ročník v historii. Nejen díky programu předních světových hvězd, ale především díky tomu, že to bude první plnohodnotný ročník po koronavirové pandemii. Že se společně sejdeme s našimi fanoušky a užijeme si po dlouhé době živou hudbu a živou kulturu. Tyto zážitky není možné nijak nahradit a všichni si je uchováme dále. Takže slibujeme, že atmosféra bude neopakovatelná.

Budou pro návštěvníky platit nějaká protikoronavirová pravidla?

Ne. Letošní Colours of Ostrava proběhnou bez roušek, bez rozestupů, bez prokazování T-N-O, bez omezování počtu diváků a podobně. Takže bez omezení - svobodně. Ale samozřejmě zodpovědně, s respektem vůči ostatním návštěvníkům.

Co byste z programu vyzvedla?

Určitě nejen ta jména, která jsou velkými písmeny na plakátu - jako The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix či LP. Ale návštěvníci uvidí mnoho pečlivě vybraných kapel z celého světa, které nejsou třeba tak známé, ale jejich koncerty se stanou velkým strhujícím zážitkem. A určitě si nenechte ujít diskuze na fóru Meltingpot, kde se zaměříme jak na výzvy současného světa, tak i na svět vnitřní, na každého z nás.

Info ikona
Colours of Ostrava 2019
Měření