Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop na měsíc květen: Budou vám hvězdy nakloněny? Berany ovládnou emoce, Váhy budou mít více peněz

Info ikona
Horoskop

Postavení planet ovlivňuje naše životy, ať chceme nebo ne. Jak to bude v následujícím období? V květnu náš čeká první letošní zatmění Měsíce, které přinese silné energie. A co dál? Podívejte se do našeho zábavného horoskopu a zjistěte, co čeká zrozence právě vaše znamení.

Beran  

Začíná dynamické období plné příležitostí, které by vám mohly přinést do budoucna velký úspěch a uznání. Dejte si ale pozor, abyste nešli za svým za každou cenu, kolegové by na vaše chování mohli reagovat citlivě. Jako na houpačce se budete cítit, pokud jde o vztahy. Ovládají vás totiž emoce, které pro vás bude obtížnější zvládnout. Obrat nastane kolem 20. května, bude Mars v trigonu s vaším znamením. Začnete více vnímat potřeby druhých a spadne z vás napětí a stres.

Býk

V květnu se zaměřte hodně sami na sebe a svou pohodu. Promyslete si, jak chcete, aby váš život v následujících týdnech a měsících vypadal a co pro to můžete udělat. Určitě vám prospěje lehká úprava životního stylu ve smyslu zdravější strava a více pohybu. Buďte také ostražití při nakládání s penězi a vyvarujte se impulzivních nákupů, které by mohly citelně zasáhnout do vašeho rodinného rozpočtu. Nepřemýšlejte o tom, jak vydělat více peněz, ale o tom, jak efektivněji nakládat s těmi, o máte.

Blíženci

Začíná jízda na vlně komunikace a přátelských setkání. Ve společnosti vám bude dobře až do poloviny měsíce, kdy dostanete spoustu příležitostí potkat zajímavé lidi, kteří budou naladěni podobně jako vy. Pak už ale můžete pocítit lehkou únavu a vyčerpání. Zkuste nakládat se svou energií trochu opatrněji. Dobře vám udělají chvíle s vaší rodinou a partnerem. Drobné roztržky a nedorozumění nebudou důležité, nepřikládejte jim žádnou větší váhu.

Horoskop: V těchto znameních se rodí nejlepší manželé. Patří mezi ně i váš muž?

Ženy přirozeně v životě hledají toho nejlepšího partnera, manžela, otce svých dětí. Toužíme žít v dlouhodobých a spokojených vztazích a kdo to tak má, přirozeně hledá partnera podobného ražení. Kdo je nejlepší manžel podle horoskopu?
svetzeny.cz

Rak

Pro Raky bude květen zaměřen na rodinu a domov. Můžete mít potřebu věnovat více času svým blízkým a starat se o domácí prostředí. Budete mít tendenci přestavovat nábytek, malovat, nakoupit nové doplňky nebo květiny. V práci to vypadá na klidnější období, ale dejte si pozor na dodržování termínů, ať nemáte zbytečný stres. Ve vztazích se můžete cítit trochu odstrčeni, ale je to jen váš pocit, protože jste teď citlivější a zranitelnější než jindy.

Lev

Zejména první polovina měsíce pro vás bude vyčerpávající po pracovní stránce. Nedaří se vám totiž dosáhnout toho, co jste si předsevzali. Zkuste netlačit tolik na pilu a nechat věci, ať se dějí. Nakonec se vše v dobré obrátí, protože vstoupí do vašeho znamení planeta Mars. Ta mimo jiné může vyvolat podráždění a napětí ve vztazích, zejména v těch, které vás už delší dobu nenaplňují. Nezadaní Lvi budou mít příležitost potkat někoho zajímavého, ale půjde spíše jen o flirt.

Panna

Planeta Venuše zamíchá kartami ve vašich milostných vztazích. Můžete mít pocit, že vám v tom stávajícím něco chybí a budete mít tendenci to hledat jinde. Ve vašem okolí pár zajímavých lidí bude, ale nevrhejte se zbytečně do dobrodružství, která nebudou stát za to. V pracovní oblasti vás čekají úspěšné momenty, kdy se vám podaří dokončit projekt, na kterém už dlouho pracujete. Přinese to i finanční odměnu. Hlavně kolem 24. května se můžete těšit finanční injekci, která pomůže vašemu rodinnému rozpočtu.  

Bridget Cleary byla poslední upálená čarodějnice v Irsku: Zapálil ji její vlastní manžel

V roce 1895 Bridget Cleary zapálil její manžel, protože věřil, že je čarodějná zlá víla. Ještě předtím, než těžce nemocná Bridget zemřela touto násilnou smrtí, si prožila peklo v podobě týrání, na kterém se podíleli další lidé. Stala se poslední upálenou čarodějnicí v Irsku a za její týrání a vraždu bylo odsouzeno celkem osm lidí.
svetzeny.cz

Váhy

V tomto měsíci budete mít šanci vylepšit si svoji finanční situaci. Peníze můžete získat z obchodních transakcí nebo vám někdo vrátí peníze, co jste mu půjčili, případně se vám vrátí nějaké přeplatky. Čeká vás období, kdy se nestane na první pohled vlastně nic zásadního, ale buďte obezřetní, a to zejména v partnerských vztazích. Snažte se s partnerem více mluvit a dbejte na to, abyste spolu trávili více času. Vyplatí se to, protože se pak vyhnete nepříjemným nedorozuměním.

Štír

Květen pro vás bude obdobím intenzivního sebepoznání a transformace. Budete mít také tendenci pracovat na svém osobním růstu. Pokud přemýšlíte o tom, že se svěříte do rukou kouče či terapeuta, udělejte to právě v tomto období. V pracovní oblasti se může objevit nějaká výzva, která vyžaduje vaši odhodlanost a vytrvalost. Ve vztazích se dočkáte hlubší intimity, která ale bude vyžadovat otevřenější a upřímnější komunikaci.

Střelec

Už dlouho máte pocit, že se v pracovní oblasti neděje nic zajímavého, ale počkejte si do 20. května, kdy bude Mars v příznivém trigonu s vaším znamením. Dostanete příležitost ukázat své schopnosti a budete mít možnost vylepšit si své postavení. Nemine vás pak následně ani finanční odměna, což vás bude obrovsky motivovat. Objevit se ale mohou pocity únavy a vyčerpání. Zaměřte se proto zejména ke konci měsíce sami na sebe, protože vaše zdraví je nejdůležitější.

Tarotskop na květen: Štíři budou pod šťastnou hvězdou, Blížence budou trápit emoce. Zjistěte, co čeká právě vás

Čas lásky, květen, je tu. Podíváme se do karet, abychom zjistili, komu tento čas nadělí to nejlepší, co ve svém květnovém zasnění má. A na co si máme dát pozor, abychom si tento laskavý čas jarního rozpuku nepokazili?
svetzeny.cz

Kozoroh

Čekají vás důležitá rozhodnutí v pracovní oblasti. Než je ale uděláte, pečlivě zvažte všechny okolnosti. Dejte zejména na svoji intuici, která vás nikdy nezklame. Obecně se zkuste odpoutat od materiální sféry a více se ponořit do duchovna. Ukáže se vám nová životní cesta. Pokud jde o vztahy, počítejte s menšími nedorozuměními, jež způsobí pracovní vytížení vašeho partnera. Nevyčítejte mu nic a raději počkejte, až se situace uklidní. Bude to kolem 18. května.

Vodnář

Nemáte zrovna výkonné období a nedaří se vám dotahovat věci konce. Nevyčítejte si to ale, prostě tento stav přijměte a věřte, že se karta zase obrátí. Nenabírejte si nové povinnosti a závazky, protože by vám úplně došla energie. Už teď se cítíte vyčerpaní a rychleji se unavíte. Mírné zlepšení slibuje postavení planet od 21. května, kdy získáte i větší odolnost vůči stresu. Pozitivní je, že se vám bude dařit na poli lásky, kde budete plout jako na obláčku.

Ryby

Mrzí vás jednání osoby, která je vám v životě blízká a nedovedete si vysvětlit, proč se k vám tak chová. Změna přijde kolem 7. května, kdy se věci vysvětlí. Vaše citlivá povaha si zkrátka bere věci příliš osobně. Velkého úspěchu dosáhnete v pracovní oblasti, kdy vás konečně ocení váš nadřízený. Očekávat můžete i nabídku na lepší pozici, o kterou už delší dobu usilujete. Obecně se snažte více odpočívat a nabírat sílu na další období, které slibuje velké příležitosti.

Zdroj článku