Přejít k hlavnímu obsahu

Tři chyby, které děláte, když nosíte černou barvu: I tato stylová barva má svá úskalí, kterých je lepší se vyvarovat

Ať už jdete do kanceláře, na párty, nebo jen na procházku a nejste si jista svým oblečením, černá je jistota, na kterou se můžete spolehnout. Tato univerzální barva dodává šmrnc a sluší každému typu postavy. Nicméně i při nošení obyčejného černého outitu se můžete dopustit několika faux pas, kterých se většina lidí nevědomky dopouští. O jaké módní přešlapy se jedná?

Důvodů, proč je černá barva základem každého šatníku, je hned několik. Je nadčasová, skvěle sladitelná se všemi různými barvami a navíc lichotí každému typu postavy. Dlouhověkost a nadčasovost černé barvy v módě je zkrátka bezkonkurenční. Je navíc obecně známo, že tato barva pohlcuje světlo, kontury a linie těla tedy tolik nevyniknu a výsledkem je zeštíhlující efekt. I tato sofistikovaná a elegantní barva však má své úskalí.

Pro ženy ve vyšším věku může být černá barva poněkud nemilosrdná. Vrhá totiž drsné stíny a rozhodně nezjemňuje. Díky tomu může pleť vypadat drsnější a starší, než je skutečnosti je. Abyste v černém oblečení vypadala vždy svěže a stylově, je třeba se vyvarovat tří stylingových chyb, které většina z nás nevědomky dělá.

Mohlo by se vám líbit

Kabelka ve stylu office siren je žhavý módní trend: Jak vypadá, kde ji seženete a jak ji správně nosit

Jestli jste si myslela, že devadesátá léta už dala současné módě vše, co mohla, jste na omylu. Stále je co oprašovat a čemu dodávat nový lesk. Trendy se tentokrát zaměřily na takzvaný hit office siren, který odkazuje na kancelářskou módu devadesátých let. Jaká k němu pasuje kabelka?
svetzeny.cz

3 chyby, kterých se lepší se vyvarovat, pokud nosíte černou barvu

1. Černou rozhodně nekombinujte s tmavě modrou

Kombinace černé s tmavě modrou barvou vyvolává v módním průmyslu kontroverzní debaty a většina stylistů se shoduje na tom, že tato barevná kombinace není ideální. Obě barvy jsou si příliš podobné na to, aby spolu efektivně kontrastovaly, ale zároveň nejsou totožné, což vede k optickému zmatku. Namísto tmavě modré, která je k černé příliš blízká, je lepší kombinovat černou s intenzivní královskou modrou nebo jasnou světle modrou.

 

2. Nepoužíváte žádné doplňky

Použití vhodných doplňků může oživit jakýkoliv model, zvláště pak v případě, že je váš šatník plný černých kousků. Pokud vašemu outfitu chybí doplňky, může působit nedokončeně, což není optimální. Vsaďte například na stylový opasek, elegantní klobouk nebo výraznou tašku. Právě černé oblečení je pro vyniknutí vašich doplňků ideální, jelikož je neutrální a neodvádí pozornost. Sáhnout můžete samozřejmě i po nejrůznějších špercích. Krásně vyniknou například perlové náhrdelníky a prsteny.

 

Mohlo by se vám líbit

Nadčasové midi šaty plné květů si zamilujete. Unosíte je od jara do podzimu a sluší všem křivkám

Pokud ve vašem šatníku stále chybí, je nejvyšší čas vyrazit na nákup. Květované šaty jsou nutností, která přetrvává již několikátou sezónu a ve střihu midi mají navíc tu výhodu, že se dají vynést téměř po celý rok. Prohlédněte si naši galerii a vyberte si pro sebe ty nejkrásnější!
svetzeny.cz

3. Volíte stejnou texturu všech kousků

Pokud se rozhodnete pro outfit složený převážně z černých prvků, měla byste experimentovat s různými materiály. Využití rozmanitých textur může vašemu vzhledu dodat zajímavý vzhled. Různorodé materiály narušují jednotvárnost a nudu, kterou může celočerný outfit působit. Doporučujeme proto hledat kontrasty, jako je například kombinace černého sametového topu s černým denimem nebo spojení černé saténové sukně s bavlněným tričkem.

 

Jak nejlépe nosit černou barvu?
Zdroj článku