Přejít k hlavnímu obsahu

Tříčtvrťáky jsou zpět! Jak tento módní hit z 90. let nosit v roce 2024?

Tříčtvrťáky, jinak také tzv. capri kalhoty, letos hlásí svůj velký návrat do módních trendů. S pomalu přicházejícím jarem uvidíme tento typ kalhot jak v ulicích, tak ve výlohách obdchodů či na módních přehlídkách. Sluší ženám v každém věku a dají se kombinovat do téměř jakéhokoliv stylu. Jak nosit tříčtvrťáky v roce 2024?

Tříčtvrťáky opět ovládnou módní trendy

Tříčtvrťáky, jinak také capri kalhoty, se poprvé objevily již v 50. a 60. letech minulého století. Ale jak to tak již v módě bývá, na nějakou dobu módní trendy opět opustily. Na přelomu 90. let a roku 2000 se znova staly populárními, ale zájem o ně postupně opět utichl. Nejendá se tedy o úplně nadčasový kousek, na který bychom mohli 100% vsadit každou sezonu. Není však na škodu mít tříčtvrťáky ve skříni a ve chvíli, kdy opět přijde jejich čas, je znova vytáhnout. Zdá se totiž, že jejich čas teď opět přichází. A to především s pomalu přicházejícím jarem, kdy bude střih kalhot s délkou končící mezi koleny a přibližně polovinou lýtek naprosto ideální volbou. Na rozdíl od například bokových kalhot, korzetových topů a jiných vracejících se módních trendů, jsou tříčtvrťáky pohodlné, praktické a vhodné do různých situací. Můžete si je vzít jak do práce, tak na procházku nebo třeba k nedělnímu obědu s rodinou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Tříčtvrťáky sluší ženám v každém věku

Málokdy se stane, že by jeden kousek oblečení slušel ženám napříč několika generací. Některé módní kousky, ať se vám líbí sebevíc, od určitého věku zkrátka nejsou vhodné a nevypadají zrovna lichotivě. U tříčtvrtečních kalhot to ale zdaleka neplatí! K tomuto módnímu trendu se vrací především mladší generace, ovšem dokonale sluší i dámám ve vyšším věku. To jediné, na čem záleží, je jak tyto univerzální kalhoty zkombinujete se zbytkem outfitu.

 

Nezapomenutelné retro módní kousky, které se vrací do módních trendů: Jak je nosit?

Že se módní trendy neustále vrací, to už asi nikoho nepřekvapí. Přeci jen, je poměrně těžké vymýšlet neustále něco zbrusu nového, co ještě nikdy nikdo neviděl. Není tedy nic neobvyklého, že se i letos znovu setkáme s retro kousky, které si pamatujeme z dob minulých. Se současnými módními trendy tvoří stylovou a šik kombinaci, kterou zkrátka musíte mít. Jak retro kousky nosit?
svetzeny.cz

Jak nosit tříčtvrťáky v roce 2024?

Jak již bylo zmíněno, tento módní trend se stále vrací. Tříčtvrteční kalhoty jsou samy o sobě velmi univerzální, a tak zásadní roli hraje to, jak je zkombinujete se zbytkem svého outfitu. Je třeba jej sladit a přizpůsobit aktuálním módním trendům, aby byl celkový výsledek co nejstylovější. Při přizpůsobení minulých trendů tak, aby byly aktuální, je důležité si uvědomit, že v oblasti módy neplatí žádná striktní pravidla. Na trhu je v současnosti obrovský výběr tříčtvrtečních kalhot a je jen na vás, které si vyberete. Experimentování je nejlepší strategií. Nebojte se opustit svou komfortní zónu a objevit svůj vlastní styl, který vám bude vyhovovat. Tříčtvrťáky samy o sobě nabízí poměrně širokou škálu stylů, ve kterých je můžete nosit. Pokud chcete tyto kalhoty vytáhnout na procházku do parku nebo na hřiště s dětmi či vnoučaty, není nic jednoduššího, než k nim obléct sportovní mikinu či bundičku. Tříčtvrťáky ale můžete velmi snadno zkombinovat tak, aby byl výslední outfit elegantní. Stačí si vzít černé capri kalhoty, k nim halenku, elegantní sako a celý outfit doplnit balerínkami nebo, pokud se na to cítíte, botami na podpatku. Celý outfit nezapomeňte ozdobit stylovými doplňky, aby byl šmrncovní a sofistikovaný.

 

Galerie: Tříčtvrťáky jsou zpět! Jak je nosit v roce 2024?
Zdroj článku