Přejít k hlavnímu obsahu

Módní styl, kterým se můžete na jaře 2024 inspirovat: Zapomeňte na Francouzky, letos mají módní prvenství Němky

Francouzský a skandinávský módní styl – dva trendy, které v poslední dekádě inspirují celý svět. Nicméně, oba tyto styly nyní čelí silné konkurenci. Současná módní scéna se totiž sklání k hravému, ale přesto jasně danému stylu, který nejlépe nereprezentuje nikdo jiný, než naši němečtí sousedé, konkrétně tedy německé dámy. Ty pomalu ale jistě přebírají od Francouzek a Skandinávek jejich prvenství.

Německý módní styl dominuje trendům

V čem je módní styl Němek tak výjimečný a trendy? Styl nejlépe udávají módní návrháři a v posledních letech také influenceři, tedy digitální tvůrci působící na sociálních sítích. Německé módní influencerky nejlépe reprezentují preppy styl, který je hravý a přesto jasně čitelný. Tento styl je charakterizován kombinací klasických a moderních prvků, často s důrazem na čisté linie, decentní vzory a kvalitní materiály. Je spojován s elegancí, ale zároveň s ležérností a nadčasovostí. Typický byl tento styl především v 50. letech, kdy se chtěli studenti prestižních univerzit odlišit od ostatních. Začali tak nosit specifické módní kousky, aby je všichni poznali. Právě prvky z tohoto stylu jsou ale tak nadčasové, že se ve velké míře objevují i v současných módních trendech a jsou opět velmi populární. Německé módní ikony často dokáží propojit tradiční prvky s inovativními trendy a vytvářet tak unikátní a zároveň sofistikované outfity.

Nejkrásnější kabáty a bundy jara 2024: Vsaďte na kousky, ve kterých prochodíte několik sezon

Vzduch začíná v ulicích vonět pomalu ale jistě jarem. Na žádnou chumelenici a mrazy to už nevypadá, ačkoliv je stále ještě únor. A tak není ale na škodu popřemýšlet nad doplněním jarního šatníku. Už víte, jakým svrchníkem osvěžíte své jarní outfity? Přinášíme malou inspiraci.
svetzeny.cz

Módní styl jako prezentace životního stylu

Německo je v současné době známé jako hlavní centrum streetwearu v módním světě; kombinace vysoce módních a vintage kousků vytváří styl, který působí přirozeně, aniž by se aktivně snažil být trendy či elegantní. Berlínská klubová scéna silně ovlivňuje módní trendy, protože se Berlíňané oblékají podle svého životního stylu a společenského prostředí. Berlínský módní styl je spíše o prolínání hudby, umění, architektury a nočního života, než o sledování módních trendů. Ostatně, z Německa pochází hned několik světoznámých značek a módních návrhářů, kteří celému světu ukázali svůj potenciál. Své kořeny měli v Německu například Karl Lagerfeld či Hugo Boss a jejich značky. A každoročně můžeme také módní kouzla Němců a Němek vidět na Berlínském fashion weeku, který je jedním z nejsledovanějších na celém světě.

Perfektní boty pro ženy nad 50: Boty, na které nedá dopustit Claudia Schiffer, by neměly chybět žádné z vás

Německá supermodelka Claudia Schiffer inspiruje nejen vzhledem, kdy ve svých 53 letech vypadá naprosto neskutečně, ale i módním stylem. I přes to, že ji na přehlídkových molech již nevídáme tak často jako dříve, stále udává módní trendy a inspiruje miliony lidí po celém světě. Claudia nedá dopustit na jeden typ bot, který by podle ní neměl chybět žádné ženě nad 50 let. O jaké boty se jedná?
svetzeny.cz

Stylové Němky udávající módní trendy

Žijeme v digitální době, jejíž vliv se prolíná do všech aspektů našich životů. A módní inspirace není výjimkou. Mnoho lidí proto čerpá tuto inspiraci právě od tvůrců, kteří tvoří obsah na sociálních sítích, tedy influencerů. Ti nejznámější z nich radí lidem, jak zkombinovat kousky zmiňovaného preppy stylu s aktuálně populárními trendy tak, aby byl celkový dojem estetický a stylový zároveň. Každá žena si najde to své - od oversize kousků, přes velmi elegantní, až po vintage kousky ze second handů, které jsou momentálně v Německu velmi oblíbené. Kouzlo tkví v tom umět kousky zkombinovat tak, aby byl výsledek trendy a stylový. Když totiž přijedete o Berlína, jen těžko potkáte někoho, kdo nebude stylově oblečený.

Inspirujte se módními trendy, které udávají Němky
Zdroj článku