Přejít k hlavnímu obsahu

Kadeřnice radí, jak se starat o vlasy po 40: Její rady vám uberou roky

Spoustu péče věnujeme pleti, ale o vlasy bychom se měli starat se stejnou pozorností. I vlasy totiž stárnou úplně stejně jako pokožka. Jen to na nich není na první pohled tolik vidět. Jak o ně správně pečovat? To nám prozradila kadeřnice Dominika Ramsová, která působí v pražském kadeřnictví The Lounge by Jan Těšík.

Stáří se podepisuje i na vlasech

Stejně, jako kůže stárnou i vlasy, ačkoliv to na nich musí být na první pohled tak zřetelné. Nejedná se pouze o jejich šedivění, které se může objevit i mnohem dříve než v pokročilém věku, ale také o měnící se strukturu. Jedním z faktorů stárnutí vlasů je také jejich řídnutí, které trápí jak muže, tak i ženy. Zkrátka a jednoduše - vlasy po čtyřicítce většinou nevypadají stejně, jako když nám bylo dvacet. Velmi často bývají jemnější, křehčí a náchylnější k lámání. Kadeřnice Dominika Ramsová situaci komentuje: „Vlasy, stejně jako například pleť, stárnou. Ovšem ne tak viditelně jako pleť. Mohou být jemnější a oslabené a také mohou změnit strukturu díky většímu množství šedivých vlasů. Může také dojít k mírnému řídnutí vlasů - i zde se dá najít vhodná péče proti vypadávání vlasů,” a dodává „v salonu nabízíme produkt, se kterým mám v tomto ohledu velmi dobré zkušenosti. Jen je potřeba zjistit, co je příčinou vypadávání vlasů. Stres a hormony většinou nejsme schopni ovlivnit,” říká.

Jemné a řídké vlasy vás trápit nemusí: Tyto triky vám pomohou vykouzlit objemný účes

Jen málokterá žena má vlasy jako z reklamy na šampony. Mnoho žen se potýká s tím, že jsou jejich vlasy jemné, řídké a zplihlé a neví, co s tím. Jak docílit toho, aby byly vlasy objemné a načechrané? Poradíme vám několik ověřených triků a metod, jak na to.
svetzeny.cz

Jak se o vlasy po 40 správně starat?

Možná dumáte nad tím, jaká je tedy správná péče o vlasy po dosažení určitého věku. Nečekejte žádné zázračné metody ani produkty, které vlasům navrátí jejich pružnost, lesk a objem, které měly v mládí. Kadeřnice Dominika Ramsová radí: „O vlasy po 40 se staráme v podstatě stejně jako doposud, je potřeba vhodný šampon a kondicionér a občasná péče v podobě kůry nebo masky. Vždy je potřeba zvolit vhodné produkty na daný typ vlasů. Přímo produkty na zralé vlasy v našem portfoliu nemáme a ty, co znám od konkurence nejsou nic, co by bylo top a musela byste je nutně mít. Spíš mi to přijde jako reklamní tah,” říká. A co je tedy v péči o vlasy po čtyřicítce stěžejní? „Vždy je důležité mít dobrý střih, barvu a kvalitní péči a v pokročilém věku je to o to důležitější. Ve 20 nám věk i vlasy mnohé odpustí,” dodává.

3 účesy, díky kterým budete vypadat o 10 let mladší. Zapomeňte na černou barvu a zvolte správný střih ofiny

Nemusíte hned sahat po estetickém zákroku, pokud si chcete ubrat pár let. Leckdy postačí změnit styl šatníku, nebo zvolit jiný střih vlasů. Právě vlasy jsou totiž jakýmsi rámem vašeho obličeje a dokážou vrásky a nedokonalosti jak zvýraznit, tak stejně dobře skrýt. Přečtěte si, které tři účesy vám mohou opticky ubrat až deset let.
svetzeny.cz

Jaké střihy jsou pro vlasy po 40 vhodné?

Pokud se v pokročilejším věku setkáváte s výše zmíněnou změnou struktury vlasů, jejich šedivěním a jejich tendencí k lámání, jsou určité typy účesů, na které můžete vsadit. Pro jemné a řídké vlasy jsou totiž naprosto vhodné. V každém případě doporučujeme vlasy zkrátit. Pokud si necháte narůst příliš dlouhé vlasy a máte je přirozeně jemné, ve výsledku budou vypadat zplihle a bez života. Proto je pro vás ideální například vrstvený bob, který se řadí mezi nejpopulárnější účesy několika posledních sezón. Jednotlivé vrstvy účesu si nechte svým kadeřníkem sestříhat, čímž vytvoříte ještě větší objem. A pokud se na to cítíte, zkuste i kratší verzi jménem Le petit bob, který bude patřit mezi nejžádanější účesy letošního roku. Pro jemné vlasy jsou vhodné i úplně krátké účesy, jako je například pixie. Díky krátké délce vlasů vám styling účesu nezabere déle než pět minut. Navíc vypadá skvěle, stylově a trendy.

Účesy vhodné pro ženy nad 40 let
Zdroj článku