Přejít k hlavnímu obsahu

Pleť v zimě: Vsaďte na esenciální oleje

Esenciální oleje a jejich využívání ve spojitosti s péčí o pleť bývá často opomínáno. A je to přitom veliká škoda! Jejich blahodárné účinky znali lidé již v dobách antických a i samotná Kleopatra se ráda nechávala hýčkat voňavými olejíčky, aby její kůže zůstávala mladá a hedvábně jemná.

Hlavní výhodou zařazení olejů do péče o pokožku je jejich přírodní složení, jelikož se vyrábí lisováním semínek či květů rostlin. Důležité je, aby tento proces lisování proběhl za studena a tím se v oleji udržely všechny potřebné živiny. Pak už je jen na vás, abyste dobře znali typ vaší pokožky a podle toho si vybrali ten správný produkt. Nejčastěji takto rozlišujeme kategorie pokožky na suchou, normální, mastnou, nebo smíšenou. Znát svoji kategorii je opravdu zásadním krokem, při výběru toho správného produktu pro péči.

Jednou denně je málo

Zejména s nástupem zimy je naše pokožka namáhaná vlivem mrazu a prudkých změn teplot střídáním vyhřátého vzduchu uvnitř budov a venkovního chladného počasí. Nejvíce ze všeho pak těmito změnami trpí naše pleť. Ta se těmto nepříjemným vnějším faktorům samozřejmě brání a vrací nám to „odměnami“ v podobě zarudlých fleků na obličeji, popraskaných žilek, suchou kůží a odlupujícími se šupinkami, pupínky nebo ekzémem. Aby šlo těmto projevům předejít, je důležité se o pleť starat nepřetržitě, a to jak večer po odlíčení, tak i ráno během ranní hygieny. Zkuste si z této pro někoho možná otravné rutiny udělat příjemný voňavý rituál a vaše pokožka obličeje vás za to rozhodně odmění.

Vyzkoušejte řatu Nutri-gold

Bez pocitu mastné pleti

Řada L’Oréal Paris Nutri-Gold dodá pleti intenzivní výživu a pravidelné používání vám zajistí její viditelné posílení a celkové rozzáření. Bohatá textura se okamžitě vstřebává do pokožky a poskytuje jí tak hloubkovou regeneraci, výtažek z 10 vzácných olejů pak zajištuje hydrataci a pružnost pleti. Denní krém na obličej Nutri-Gold s extraktem z mateří kašičky a výtažkem vzácných olejů pleť intenzivně vyživí a ochrání po celý den. Použijte ho ráno po opláchnutí pleti, ještě než nanesete make up nebo BB krém.

Jemné složení zajistí rychlé vstřebání a po jeho nanesení nebudete mít nepříjemný pocit umaštěného obličeje od krému. Večer po odlíčení vašimi obvyklými produkty naopak použijte noční krém s intenzitou masky, který vaši pokožku po celém dni zregeneruje a zklidní. Pokud máte ze zimy velmi suchou a popraskanou pleť, doporučujeme jako bonus nanést ještě pár kapek Nutri-Gold esenciálního oleje, který kůži do hloubky vyživí díky své síle výtažků z 8 luxusních olejů. S řadou L‘Oréal Paris Nutri-Gold vás ani vaši pleť nemůže letošní zima ničím překvapit!