Přejít k hlavnímu obsahu

5 netradičních diamantů, po kterých nemusíte jenom toužit

Říká se, že nic nepodtrhne ženskou krásu tak jako šperk s diamantem. Inspirujte se naším výběrem oslnivých drahokamů, za které váš partner nemusí utratit celé jmění.

Příroda je mocná čarodějka a pod pojmem diamant se tak neskrývají jenom třpytivé kameny kulatého tvaru. Ve skutečnosti jde o něco víc než jen proslulý briliant. Diamanty mohou být nedokonalé, plné inkluzí i nebroušené. Takové kameny sice nevyhovují přísným měřítkům mezinárodních certifikací, ale zruční klenotníci z nich přesto dovedou vytvořit jedinečné prsteny s diamanty i honosné náhrdelníky. Každý kousek je přitom originál, který si může dovolit takřka každý.

Módní salt’n’pepper diamanty

Milujete neotřelé šperky, kdy se jeden kámen třpytí, druhý je strakatý a třetí vypadá jako odraz galaxie? Pak je vám tento diamant šitý na míru. Že ryzí krása se skrývá v nedokonalosti dokazují salt’n’pepper diamanty. Drahokamy, které získaly jméno podle svých inkluzí, dnes patří mezi cenově dostupné a populární kameny. Slovo sůl v názvu charakterizuje typické bílé nedokonalosti. Pepř zase ty černé. Díky tomu jsou salt’n’pepper diamanty jedinečné a na světě dva identické nenajdete.

 

Co je malé, to je hezké

Kdo říká, že nepřehlédnutelný je jen velký diamant? I malé drahokamy oslní svým třpytem a leskem. Obzvlášť nápaditě ozdobí  perlový náhrdelník, kde jejich záře umocní krásu perel. Hodnota a kvalita diamantu závisí na jeho váze, drobnější kousky jsou proto cenově přístupnější.

Třpytivé korálky

Snad každá z nás strávila část dětství navlékáním korálků. Vraťte se duchem do bezstarostných let a ozdobte se těmi diamantovými. Jsou vybroušené ze zbytků barevných diamantů a díky tomu i cenově dostupné. Pořídit je můžete v kulatém, diskovitém i trubičkovém tvaru. Hra jejich třpytu vyniká především na zlatých náramcích, a to v odstínech modré, zelené nebo růžové.

 

Černá diamantům sluší

Magické a tajuplné černé diamanty byly dlouhý čas ve světě šperků opomíjeny. Až v poslední době se z těchto kamenů stal trendy drahokam, který si svět zamiloval. Ať už v podobě diamantových náušnic nebo decentních přívěsků. Černý diamant si dokonce střihl malou roli i v kultovním seriálu Sex ve městě. Pan Božský před Carrie poklekl se zásnubním prstenem právě s tímto atypickým kamenem.

Nebroušená nespoutanost

Jejich surová krása zaujme nejednu milovnici drahých kamenů. Možná proto, že nebroušené diamanty působí tak divoce a nezkrotně. O jaké drahokamy se vlastně jedná? Jsou to většinou odštěpky vzniklé při opracování ryzích diamantů. Nejsou broušené, ani leštěné. Ve své přirozené podobě se krásně vyjímají na náušnicích, náramcích i prstenech.