Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vylepšit postavu rychle a jednoduše?

Dokonalými křivkami se může pochlubit málokdo. Na druhou stranu, co je dokonalé? Řadě z nás příroda nadělila buď větší zadeček, stehna nebo břicho. Někdo s tím problém nemá, jiného zase nedostatky trápí, a když cvičení nepomáhá, nabízí se jiné řešení – tumescentní liposukce.

Jde o operační metodu, která patří k nejvyhledávanějším estetickým zákrokům nejen v Česku, ale celosvětově. Jejím cílem je trvale odstranit vrstvu podkožního tuku v určité části těla - nejčastěji jsou to právě boky, břicho, zadeček či stehna. Jestliže se potýkáte s nadváhou nebo dokonce s obezitou a potřebujete zhubnout celkově, tento zákrok vám bohužel nepomůže. Liposukce vás nezbaví kilogramů tuku od hlavy po paty. Je však ideálním způsobem, jak postavu vytvarovat tak, aby byla pěkná a souměrná.

Získejte informace

Pokud přemýšlíte o tom, že se „špíčků" zbavíte právě liposukcí, bude nejvhodnější, když se objednáte na nezávaznou vstupní konzultaci. Kliniku, na kterou se vydáte, si vyberte především podle referencí, ale i moderního vybavení a metod, které se využívají. Při prvním setkání s vámi lékař prodiskutuje, zda jsou vaše představy o formování postavy reálné. Informuje vás o průběhu operace a pooperační péči. Na počítači také díky animaci uvidíte, jak bude vaše tělo vypadat po zákroku. Pokud se pak rozhodnete operaci skutečně podstoupit, čeká vás kontrola zdravotního stavu a předoperační vyšetření. Pak už si jen dohodnete termín a zaplatíte zálohu.

Operační zákrok

Tumescentní liposukce se provádí většinou ambulantně a v lokálním znecitlivění. V některých případech se zákrok provádí v plné narkóze a pacientka je zhruba jeden den po operaci hospitalizována. Je to třeba tehdy, když se upravuje více partií najednou. Chirurg si nejprve na vašem těle vyznačí fixou oblasti, jež bude formovat. Následně je pomocí tenké jehly napustí speciálním roztokem s obsahem anestetika, adrenalinu a dalších látek, které zaručí bezbolestný zákrok při plném vědomí. Tkáň se vám zvětší a jakoby nabobtná.

Pak přijde na řadu druhá fáze, kdy se do znecitlivěné tkáně vsune tenká kanyla. Tou se krátkými pohyby postupně odsaje tumescenční roztok společně s tukovými buňkami. Nemusíte se bát, díky anestetikům totiž skutečně neucítíte žádnou bolest. Zákroky jsou díky modernímu vybavení dnes opravdu šetrné. Například na klinice Mediestetik pracují odborníci s přístrojem Body-Jet, díky kterému je odsávaný tuk nejdříve rozvolněn vodním paprskem a následně šetrně odsáván kanylou o průměru 3,8 mm. „Velkou výhodou je, že vodní roztok lze dodávat do těla průběžně po dobu samotného odsávání. Pooperační otoky a modřiny při použití této techniky jsou minimální, říká Miroslav Veliký, primář plastické chirurgie Kliniky Mediestetik.

Jak vypadá doba rekonvalescence?

Tumescentní technika umožňuje rychlý návrat do běžného života a některé ženy jdou již druhý nebo třetí den do práce. Plná zátěž nebo sportování je možné po čtyřech týdnech. Je třeba počítat s tím, že operované místo se musí zahojit. Důležitým bodem v pooperačním období je válečkování a dodržování zdravé životosprávy včetně pitného režimu. Je vhodné omezit solení, sníží se tím tvorba otoků.