Přejít k hlavnímu obsahu

Ve věku 96 let zemřela Angela Lansbury ze seriálu To je vražda, napsala. V životě si zažila mnoho trápení. Manžel ji podváděl a děti skončily na drogách

Info ikona
Angela Lansbury

Smutná zpráva zasáhla všechny milovníky známých detektivních příběhů. Angela Lansburyová, pro nás známá jako Jessica Fletcherová ze seriálu To je vražda, napsala, zemřela v úterý 11.10.2022 úctyhodném věku 96 let.

Trojnásobná držitelka nominace na Oscara měla za sebou osm desetiletí filmové, divadelní a televizní kariéry. Narodila se v roce 1925 a byla jednou z posledních žijících hvězd zlatého věku hollywoodské kinematografie.

Podle prohlášení rodiny zemřela Dame Angela ve spánku pouhých pět dní před svými 97. narozeninami. Angela se narodila v Londýně, později se přestěhovala do New Yorku a navštěvovala Feagin School of Dramatic Art. V roce 1942 si jí na jednom večírku všiml hollywoodský manažer a dal jí první roli služebné ve filmu Gaslight z roku 1944.

„Děti dámy Angely Lansburyové nám se zármutkem oznamují, že jejich matka zemřela pokojně ve spánku doma v Los Angeles dnes, v úterý 11. října 2022 v 1:30 ráno, pouhých pět dní před svými 97. narozeninami," uvedl server People. „Kromě jejích tří dětí, Anthonyho, Deirdre a Davida, ji přežili tři vnuci, Peter, Katherine a Ian, plus pět pravnoučat a její bratr, producent Edgar Lansbury,“ dodává se v prohlášení.

V soukromém životě to herečka neměla vůbec jednoduché

Angela zůstávala stále svou a herecká sláva její povahu nijak nezměnila. Co se však proměnilo byl její život poté, co si vzala za manžela amerického herce Richarda Cromwella. Ten ji podváděl s kdejakou ženou, která se objevila v jeho blízkosti. Navíc se po nějaké době jejich vztahu přiznal k tomu, že je bisexuál a manželství vzalo rychlý konec. Po pár letech ale Angela objevila spřízněnou duši v herci Peteru Shawovi, se kterým zůstala až do jeho smrti – tedy celých 54 let. V manželství se jim narodily dvě děti a to syn Anthony a dcera Deirdre.

Ani s dětmi to neměla herečka snadné. V 60. letech se oba zapojili do amerického protikulturního hnutí a propadli drogám. Deirdre se dokonce zapletla se sektou vraha Charlese Mansona. Její syn byl navíc závislý na kokainu a heroinu. Nakonec se z toho ale oba dostali. Syn se stal režisérem a dcera si s manželem otevřela restauraci v LA.

Adina Mandlová: Její paměti by se podobaly spíše filmu pro dospělé než pohádce

svetzeny.cz

Zesnulé herečce po její smrti vzdala hold řada známých tváří

Jeden z uživatelů Twitteru napsal: „Smutná zpráva. Angela Lansbury, ikonická legenda Disneyho, zemřela ve věku 96 let. Naše myšlenky, soustrast a modlitby patří její rodině, přátelům a milované osobě. Bude nám hluboce chybět. Odpočívejte v pokoji, paní Pottsová.“ Druhá zpráva, která se na sociální síti objevila byla: „Sbohem božské Angele Lansburyové, ikoně, legendě, superhvězdě a jedné z největších hereček naší doby.“

Zdroj článku