Přejít k hlavnímu obsahu

Rok 2022: Odešla řada českých velikánů jako úchvatná Zagorová nebo legendární Náhlovský. Kdo další odešel do hvězdného nebe?

Během roku 2022 přišly chvíle, kdy se celé Česko zahalilo do smutnu a truchlilo. Odešla řada českých umělců, kteří ovšem v srdcích fanoušků zůstanou navždy. Do hvězdného nebe odešli třeba Meda Mládková, Josef Somr nebo Ivana Trump.

Josef Abrhám

Legendární herec zemřel ve věku 82. let, necelý rok po smrti své životní lásky Libušky Šafránkové. Jeho poslední film, který si získal neuvěřitelnou oblibu, byl Anděl Páně 2 v roce 2016.

Dokonalý herec s jedním škraloupem

Herce těžce zasáhla smrt Libušky a málokdo ví, jak jejich úchvatná láska vznikla. Jeho vážnou známostí tenkrát byla Naďa Urbánková, Josef se ovšem seznámil s Libuškou a dlouhé dva roky vedl dvojí život. Naďa Urbánková se zdrcující zprávu nakonec dozvěděla od své kadeřnice a situace byla u konce. Josef s Libuškou ovšem potvrdili, že jejich láska byla skutečná a nešlo o žádné poblouznění. Vzali se v roce 1976, mnohokrát spolu tvořili pár i na stříbrném plátně, a mají spolu syna Josefa, díky němuž se stali čtyřnásobnými prarodiči.

Josef Somr

Legenda českého filmu zemřela ve svých 88 letech. Herec ztvárnil více než 70 rolí a rozhodně nejdou zapomenout jeho role ve filmu Ostře sledované vlaky, který získal Oscara, nebo v pohádce Tři veteráni. Josef Somr podlehl v říjnu tohoto roku rakovině plic.

Mohlo by se vám líbit

Hvězda legendárního filmu Flashdance po 39 let: Herečku byste na ulici nepoznali, k mladistvému vzhledu si dopomáhá botoxem

Kdo by neznal ikonický film z roku 1983? A pokud ne film, tak rozhodně píseň, která hraje napříč celým světem dodnes. Herečka a modelka Jennifer Beals (58) vypadá 39 let od premiéry naprosto úchvatně. Elixír mládí ale neobjevila, spíše ví, jak nakládat s botoxem.
svetzeny.cz

Hana Zagorová

Byl 26. srpen a snad všude se během chvíle roznesla zdrcující zpráva o úmrtí Hany Zagorové. Zpěvačka zemřela chvíli před tím, než měla oslavit své 76. narozeniny. Nestihla ani premiéru muzikálu, kde znějí její nejslavnější písně, Biograf láska.

Ivana Trump

Ivana Marie Trumpová, rozená Zelníčková, zemřela v New Yorku v červenci 2022 ve věku 73 let. První manželka někdejšího prezidenta Donada Trumpa byla nalezena na schodech ve svém bytě. Podle soudního lékaře stála za úmrtím zranění trupu způsobená nárazem. „Soudní lékař stanovil, že příčinou její smrti byla nehoda," píše se ve zprávě úřadu.

Valentina Thielová

Pamatujete si legendární komedii Sněženky a machři? Valentina zde hrála profesorku Boženku a na svém kontě má více než 70 filmových rolí. Herečka zemřela ve věku 89 let ve spánku. Netajila se tím, že poslední roky jí velmi trápila zdraví. „Mám artrózu ve všech kloubech, nemocné srdce, a ještě k tomu divertikulózu tlustého střeva. A začala jsem trpět závratěmi, zrovna včera jsem byla na CT hlavy,“ svěřila Nedělnímu Aha.

Mohlo by se vám líbit

Krokodýl Dundee Paul Hogan se ukázal po více jak roce veřejnosti! Milého dědečka ale nečekejte

Hvězda Crocodile Dundee Paul Hogan byl spatřen asi poprvé po více než roce, když vyřizoval pochůzky ve své „zločinecké“ a „bezdomovecké“ čtvrti v Los Angeles. Alespoň tak ji on sám nazývá. Mezi nejmilejší vysloužilé herce ovšem nepatří.
svetzeny.cz

Marie Poledňáková

Režisérka a scénárista zemřela ve věku 81 let a na její filmy pravděpodobně nikdy nezapomeneme. Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny a nebo S tebou mě baví svět, a to je jen zlomek její tvorby. Marii Poledňákovou postihla v roce 2016 mozková příhoda a od té doby se potýkala se značnými zdravotními problémy.

Josef Alois Náhlovský

Začátek dubna letošního roku zasáhla Česko zpráva o úmrtí Josefa Aloise Náhlovského ve věku 72 let. V nemocnici v Ústí nad Labem bojoval měsíc o holý život, nakonec zemřel v umělém spánku na celkové selhání organismu. Starala se o něj bývalá manželka Marie, uvedl deník Blesk.

Meda Mládková

Neuvěřitelného věku se dožila mecenáška a sběratelka umění Meda Mládková- 102 let. Mládková v posledních letech utrpěla zlomeninu kyčle. Od té doby se obtížně pohybovala a přebývala ve svém bytě na Kampě, kde podle Pospíšila také zemřela. „Byla jednou z nevýznamnějších žen našich novodobých dějin a její odchod je po nás všechny velká ztráta,“ doplnil Pospíšil pro Seznam Zprávy.

Česko se rozloučilo i s řadou dalších osobností jako je Jan Pokorný, který si vzal život skokem z okna, Radim Uzel, meteorolog Ján Zákopčaník a další.

Galerie zesnulých celebrit
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon