Přejít k hlavnímu obsahu

Plačící Ben Cristovao a další. Česko dojímá nová kampaň, která bojuje za konec pokusů na zvířatech

Nejde jen o povedenou kampaň. Jde o skvělý projekt, který podpořila řada českých hvězd a hlavně, jde o dobrou věc. Podívejte se na video, které se šíří jako lavina po českém internetu.

Za videem, které sklízí ohromný úspěch je nezisková organizace pro ochranu práv zvířat Svoboda zvířat. Ben Cristovao nebo třeba Anežka Chudlíková alias Not So Funny Any-tito a mnozí další měli jednoduchý úkol. Podívat se na video, ve kterém se provádí pokusy na zvířatech. Jak to dopadlo? Zaručujeme vám, že po shlédnutí videa nezůstane jedno oko suché. Úžasnou kampaň tak spouští organizace Svoboda zvířat a vyzývá tak, aby se lidí více zajímali například o to, zda je jejich kosmetika testována na zvířatech. Pomoci můžete i vy, a to svým podpisem pod Evropskou občanskou iniciativu za konec pokusů na zvířatech.

Budoucnost pokusů je bez zvířat

"Zvířata jsou jiná než my. Výsledky pokusů na zvířatech tak nejdou jednoduše aplikovat na lidi. Metody bez zvířat mnohdy přináší přesnější a rychlejší výsledky a mohou být i levnější. V současnosti jich je už celá řada a další postupně vznikají," zaznívá na stránkách organizace a následuje: "Pokusy na zvířatech způsobují zvířatům ohromné utrpení a jejich počet téměř neklesá. Často se využívají jen ze setrvačnosti a kvůli nedostatečnému prosazování jiných metod ze strany úřadů. Proto stále probíhají i pokusy, ke kterým již existují alternativy bez zvířat."

Not So Funny Any

Jedna z nejznámějších youtuberek k videu napsala: "Je tady pro mě hodně emotivní post, který asi bez slz nenapíšu a trošku to bude slohovka. So here you go! Projekt ZA POKUSY BEZ ZVÍŘAT od @svobodazvirat je strašně důležitý a věřím, že díky vám všem bude mít velký dopad a pomůže! Ale natáčení pro mě bylo strašně stresující a věděla jsem, že budu bulet, jen co vlezu do dveří. Zvířata zbožnuju a miluju od mého dětství. Doslova! Tak třeba.. ? Zachraňovala jsem vosy z nastražených limonád, milovala jsem sbírat zvířata do těch velkých encyklopedií a číst si o nich.. jo a měla jsem “pavoučí farmu” ? (což byli pavoučci na terase a já si je hýčkala) Když mi bylo asi 11 let, tak jsem si našla stránku na ochranu zvířat, a když jsem viděla, co jsou lidé schopní dělat, tak jsem se stala vegetariánkou, což v tý době bylo, jako kdybych řekla, že jsem mimozemšťan.?Jako fakt! Dnes je mi 27 a v tomhle jsem pořád stejná. Jsem strašně pyšná, že se držím mých hodnot a moje kosmetika @notsofunnyanycom je netestovaná na zvířatech a veganská! Je bohužel ale stále spousta firem, které se nehodlají vzdát pokusů na zvířatech. Přitom jsou mnohem modernější a přesnější metody, u kterých nikdo netrpí. Pomoz i ty a přidej svůj podpis pod Evropskou občanskou iniciativu za konec pokusů na zvířatech na www.zapokusybezzvirat.cz."

Mohlo by se vám líbit

Hříšná Megan Fox už sice řádí s novým partnerem, rozvod je ovšem definitivně u konce až nyní

Megan Fox a Brian Austin Green učinili rozvod právně oficiálním díky vyrovnání téměř po roce od podání žádosti. Na čem se bývalí manželé domluvili a s kým randí krásná Megan nyní?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Princ William odpověděl na všechno-fanoušky zajímalo i to, jestli existují jednorožci

Mimo jiné William předvedl své jazykové znalosti a ukázal několik rodinných fotografií. Ptáte se proč? Spustil na Instagramu oblíbené "otázky a odpovědi". Fanoušci tedy měli možnost zeptat se na cokoliv, on poté vybral otázky, na které odpověděl. Co prozradil na královskou rodinu a jsou jednorožci opravdoví?
svetzeny.cz