Přejít k hlavnímu obsahu

Kam zmizel Brendan Fraser, hollywoodský herec, který měl těžký život, a jak vypadá někdejší krasavec z Mumie dnes

Info ikona
Brendan Fraser

Počátkem roku 2000 byl Brendan Fraser hollywoodským hercem s velkým potenciálem. Je známý především pro svou roli pohledného divocha z komedie Král džungle z roku 1997 nebo roli statečného Richarda O'Connella z kultovního filmu Mumie z roku 1999. Pak však herec zmizel z obrazovky a lidé se ptají, co se kdysi tak populárnímu herci stalo. Přečtete si o příběh herce a podívejte se, jak kdysi pohledný krasavec vypadá nyní.

Hloupá komedie a žonglování

Brendan James Fraser se narodil ve státě Indiana v USA dne 3. prosince roku 1968. Jeho matka byla obchodní poradkyně a otec kanadský důstojník zahraniční služby. V roce 1990 absolvovat Fraser soukromou uměleckou školu Seattle's Cornish College of the Arts a přestěhoval se do Hollywoodu. Než začal s hereckou kariérou, pracoval na různých pozicích, dokonce žongloval v jednom obchodním domě. Prvním filmem, kde hrál Fraser jednu z hlavní rolí, byla komedie California Man z roku 1992, která však byla mnoha kritiky označena za hloupou a získala poměrně špatné hodnocení. Později hrál několik dalších hlavních rolí v nepříliš slavných filmech, jak jsou Školní vázanky z roku 1992, Rockeři z roku 1994 nebo The Passion of Darkly Noon z roku 1995.

Filmy Král džungle a Mumie mu přinesly slávu

Teprve ve 28 letech v roce 1997 se Fraser doopravdy proslavil, když ztvárnil hlavní roli ve filmu Král džungle. Příběh o muži, který byl vychováván opicemi, si získal srdce diváků a celosvětově vydělal 174 milionů dolarů. Fraser tehdy musel na svém tehdejším vzhledu hodně dřít a držet přísnou dietu. Ve filmu také všechny kaskadérské kousky dělal sám, kdy byl například zavěšen na jeřáb, na kterém se musel houpat. Nakonec se při natáčení i zranil. Jeho dalším úspěšným filmem byl  Dožeň, co se dá! z roku 1999, kde ztvárnil roli muže, který se narodil a vyrostl v jaderném úkrytu, ze kterého poprvé vyšel ve věku 35 let. Film sice sklidil protichůdné recenze, ale většině lidí se film líbil a kritici mnohokrát ocenili Fraserův herecký talent. V důsledku toho si jej také Stephen Sommers vybral pro hlavní roli odvážného Ricka O'Connella do filmu Mumie. Tento film se pak stal jedním z největších trháků 90. let. Hned po Mumii bylo vydáno několik dalších filmů s Fraserem, ale u žádného z nich už se podobný úspěch jako u Mumie neopakoval. Stejně úspěšný nebylo ani pokračování filmu Mumie se vrací z roku 2001. Následovalo ještě pár filmů, z čehož některé získaly v drtivé většině negativní odezvu od kritiků. V této době se navíc Fraser údajně pohádal s vlivnou osobou a jeho hollywoodská kariéra tak šla do útlumu. Herec poté propadl depresi a rozhodl se na čas filmový průmysl zcela opustit.

Nesnadný rodinný život a návrat k filmu

Jeho rodinný život také nebyl hladký. Se svou budoucí manželkou Afton Smith se seznámil v létě roku 1993. V roce 1998 se vzali a během následujících 9 let měli manželé tři syny, Griffina, Lelanda a Holdena. V jednom z rozhovorů manželé zmínili, že jejich nejstarší syn Griffin je autista. V roce 2007 se rozvedli a synové žili s matkou, ačkoliv s nimi herec trávil veškerý svůj volný čas. Když byl pak Fraser téměř zapomenut, filmový režisér Danny Boyle si ho všimnul v televizním seriálu a obsadil ho do úspěšného seriálu Trust z roku 2018. Zde již je herec sice k nepoznání, ale předvádí svůj skvělý herecký talent.  V současné době se má Brendan podílet například na fimlu Killers of the Flower Moon, kde se objeví po boku hvězd jako jsou Leonardo DiCaprio či Robert De Niro.

Zdroje: FDb, Deadline