Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete bydlet ve splněném snu? Nepropásněte návrh interiéru

Info ikona
design interiéru

Czech-designer.cz

Muži se starají o stavbu či rekonstrukci bydlení a ženy v něm pečují o rodinný krb. Proto, milé dámy, neházejte celou akci jen na manžela. Nebo se pak nedivte, že některé “ženské” věci nedomyslel. Muž obvykle neuvažuje jako hospodyňka. Obstará technická řešení, ale sladit barvy pro něj bývá problém. Proto tvořte návrh interiéru s architektem i vy. Vyberte správné dekory a sestavte praktickou kuchyni. Máme pro vás návod, jak snadno naplánujete domácnost, tak, aby se vám líbila a dobře obsluhovala.

Vy dbejte o pohodlí, muži nechte technikálie 

Až budete s vaším drahým vymýšlet budoucí dům či byt, neváhejte utratit peníze za kvalitní a profesionální návrh interiéru. Pokud se pustíte do realizace obydlí bez vizuálního plánu, nejspíš se spolu začnete brzy hádat, jak budete řešit potíže nejen na stavbě, ale i po nastěhování. Radši hned od začátku angažujte schopného architekta, aby vám pomohl s přípravou, podle níž se pak pustíte do díla. A jak na to? 

Nejdřív předejte odborníkovi technické podklady v podobě půdorysu již existující nemovitosti, nebo ho pozvěte k vám na pozemek. Také mu přesně popište vaše představy, aby věděl, jaký design máte ráda a jaký vám vyhovuje životní styl. Přesně podle toho vám pak zhruba během dvou měsíců předloží návrh interiéru, který si můžete dál připomínkovat. 

S hotovým a kvalitně zpracovaným návrhem bytového interiéru budete mít dojem, že si prohlížíte opravdové fotky vaší domácnosti. Tím pádem pro vás nebude složité ujasnit si dlažbu v koupelně, zařízení ložnice a uspořádání nábytku v kuchyni. Jako paní domu přece musíte být spokojená, a to i v případě, že za vás bude domácí práce vykonávat hospodyně. Když onemocní, musíte se na přechodnou dobu postarat o vše sama. Tak ať se u vaření a úklidových prací co nejméně nadřete

Jak návrh interiéru předejde manželské krizi 

Vaším úkolem je zajistit útulný domov podle vašeho gusta. Manžel zase najde ve spolupráci s architektem úsporná energetická a osvětlovací řešení například v podobě oken orientovaných na vhodné světové strany. Pak si nebudete zbytečně předhazovat, že ten či onen něco podcenil nebo zkazil. Přesně to se totiž stává lidem, kteří budují domácnost bez plánu. Místo dovolených pak nepřetržitě šetří na vysoké poplatky za vytápění v důsledku nehospodárného provozu. Ve vlastním zájmu proto nestavte naslepo. 

Chcete postel s nebesy a šatnu jako celebrita? Stačí si přát 

Úspěšní lidé, kteří se na nás usmívají ze žurnálů, se od většiny ostatních liší tím, že svůj profesní život řídí konkrétním směrem. A stejně přistupují i ke svému bydlení. Chtějí zkrátka žít tak, jak si to vysnili a nešetří penězi za počáteční návrh interiéru. Díky němu vidí včas přešlapy ve výběru lustrů nebo závěsů a mohou je v počítačové simulaci snadno opravit. My jim pak tiše závidíme, jak spokojeně vypadají v superkrásných bytech. Lepší by ale bylo, dát si práci s přípravou jako oni. Dopřejte si tedy návrh interiéru i vy. Máte-li dostatek místa, klidně si nechte navrhnout luxusní šatnu na míru, kam vejdete a budete tam mít jednotlivé módní kousky jako na dlani. 

Sice za návrh interiéru zaplatíte, ale na druhou stranu tím spolehlivě ušetříte neplánované výdaje. Uveďme si typickou situaci, v níž se s železnou pravidelností ocitají ti, kteří návrh interiéru vynechali. Už v průběhu rekonstrukce je pronásledují potíže. Třeba nemají včas stavební materiál a hádají se s řemeslníky. Ve finále se nastěhují o rok později, než zamýšleli, a tak vlastně utratí roční nájemné navíc. A přesně za to si mohli koupit solidní návrh interiéru a bydlet ve vlastním o rok dřív bez manželských sporů. 

Teď už víte, jak a proč byste se měla aktivně podílet na přípravě bydlení. Ujměte se své ženské části při zařizování a vytvořte ten nejpříjemnější domov. Architekt vám samozřejmě kromě návrhu interiéru pomůže i s ostatními věcmi. Budete-li chtít, udělá projekt, zařídí úřední povolení, obstará výběr stavební firmy a dohlédne, jestli staví tak, jak má. Cílem je, abyste s vaším vyvoleným žila ve vašem splněném snu. 

Měření