Přejít k hlavnímu obsahu

Krásného úsměvu dosáhnete správně nastavenou péčí o vaše zuby.

Info ikona
zubní pasty a kartáčky

Mnoho z nás základní dentální hygienu podceňuje. Přitom zdravé zuby jsou základem našeho zdraví. Pokud stále váháte, kdy začít se správnou péčí o své zuby, ideální čas může být právě nyní, na jaře. Toto období je ideální pro vytvoření nových a zdravějších návyků. Jedním z nich může být i správně nastavená péče o váš chrup.

Každý jistě potvrdí, že zdravé zuby jsou základ pro krásný a zářivý úsměv. K jeho dosáhnutí je však potřeba mnohem více než jen správná zubní pasta a kartáček. Značka MEDIBLANC proto ve svém portfoliu nabízí řadu pomocníků, se kterými dotáhnete vaši péči o dentální hygienu k dokonalosti.

„Profesionální péče v oblasti dentální hygieny, inovativní složení a skvělé výsledky, tím vším se může pochlubit značka MEDIBLANC,“ říká Martin Vrána, CEO společnosti Givet. Zubní pasty této značky jsou výjimečné tím, že obsahují vysoké množství stoprocentně přírodního minerálu hydroxyapatitu, který přirozeně tvoří 97 % zubní skloviny a až 70 % zuboviny. Jako součást zubní pasty významně zrychluje proces přirozené remineralizace zubů a zaceluje i hlubší trhliny až do dentinu. Váže na sebe také protein bakterií zubního plaku, a tím usnadňuje jeho uvolnění ze zubní skloviny. MEDIBLANC dále nabízí kromě zubních past i ústní vody a další pomůcky důležité pro správnou péči o zubní dutinu.

Info ikona
mediblanc kartáčky

Základní pravidla dentální hygieny

Pro správnou dentální hygienu platí základní pravidlo, které říká, že by čištění zubů mělo trvat alespoň tři minuty. Kromě samotného čištění zubních plošek by mělo také zahrnovat péči o mezizubní prostory. Ideálními nástroji jsou kromě mezizubních kartáčků i dentální párátka a dentální nit. MEDIBLANC nabízí mezizubní kartáčky pěti různých velikostí, ve dvou variantách – rovné, nebo ve tvaru písmene L - pro snadnou manipulaci a precizní odstranění všech zbytků jídel a zubního plaku.

Zatímco perfektnímu čištění mezizubních prostor by se měl člověk věnovat minimálně jednou denně, pro okamžité očištění po jídle nebo zlepšení pocitu v ústech se hodí dentální párátka nebo dentální nit. Zbaví nežádoucích nečistot, jsou nenáročné na použití a například dentální nit je vhodná i pro velmi těsné mezizubní prostory. Posledním krokem vaší péče o zuby je použití ústní vody. V nabídce značky MEDIBLANC najdete cekem tři varianty: extra silnou, proti zubnímu plaku a pro citlivé zuby. Všechny chrání před vznikem zubního kazu, osvěží dech a ideálně doplní zubní hygienu.

Info ikona
mezizubní kartáčky
Měření