Přejít k hlavnímu obsahu

Den matek je tu: Máme tipy, čím je potěšít

Neděle patří maminkám! Dokonce na celém světě! Pokud jste se tedy ještě nepoohlédli po nějakém tom dárečku, podívejte se na naše tipy. Vybrali jsme od každého něco - do bytu, na zub i pro krásu.

Být maminkou je bezpochyby ta nejkrásnější role v životě. Ale i nejnáročnější! Druhou květnovou neděli se tak již od roku 1907 vzdává pocta mateřství. Svátek vznikl původně ve Spojených státech na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek.

Dnes je mezinárodně uznávaný a slaví se v drobných obměnách po celém světě. Ty se však týkají většinou jen data, dárky se maminkám rozdávají v arabských zemích úplně stejně jako v Evropě.

A jak má takový dar vypadat? Podle staré tradice by měl být jednak ručně vyrobený  a pak ze srdce. První bod je pro mnoho z nás doslova "mission impossible" a věříme, že ani maminky se nebudou zlobit, dvojku ale zaručit můžete - i když s naší pomocnou inspirativní berličkou. 

Něco na zub

sweet

 

Pokud vaše maminka ráda mlsá, darujte jí lžičky, na kterých je již připravena kvalitní belgická čokoláda. Stačí, když si potom našlehá nebo ohřeje mléko a nechá ji rozpustit v hrnku. Tuto konkrétně prodává Bella Rose za 579 Kč, obměny ale najdete i v mnoha jiných obchodech s dárkovými předměty.

caj

 

Chybu rozhodně nemůžete udělat ani čajem v dárkovém balení. My doporučujeme značku Tafelgut, která má velmi chutné a netypické kombinace. Jeden čaj v dárkové dóze pak stojí 524 Kč.

makronky

 

Makronky od Paula jsou pověstné svou lahodnou chutí. Pekaři navíc používají kvalitní ingredience. Dárkový box, do kterého si můžete vybrat příchutě, vyjde na 268 Kč.

srdce

 

Pokud chcete něco ve tvaru srdce, sáhněte po těchto bonboniérách od Frutiko. Do 24 hodin je doručí přímo ke dveřím vaší maminky. Tento set stojí 699 Kč. 

Dárky, na ktré se bude moci podívat a vzpomenout si...

krabice ruzi

 

Květinářství jsou plné vázaných kytic, dokonce jsou mnohá z nich otevřena jen pro tento speciální den, ale dárkovým pugétem růží s věnováním uděláte větší radost. Najdete je v portfoliu Frutiko za cenu okolo 1000 korun včetně dovozu do 24 hodin.

andel

 

Andílci jsou symboly ochrany. Určitě potěší. Tohoto jsme objevili v Bella Rose za 777 Kč.

doza

 

Vůně dělají domov. Co tento dekorativní vonný set od Dakls (299 Kč), svíčku v Lykke stylu (1019 Kč) nebo vonný olej do aromalampy od Manufaktury? 

aroma
lykke

 

Pokud máte nějakou hezkou fotku s mámou, tak ji zarámujte! Vzpomínka je totiž ten nejhezčí dárek, který můžete darovat! Zoot, 219 Kč.

love

 

Nebo sáhněte po hrnečku s motivem srdíčka. Na ranní čaj či kávu přijde vhod. Zoot, 299 Kč.

kniha

Originální je potom knížka pro maminky. Obsahuje ty nejkrásnější citáty o maminkách. Prodávají ji na Alza nebo ve vybraných knihkupectvích za  144 Kč. 

 

Pro to, aby byla ještě krásnější

rtenky

 

Sada dárkových rtěnek a lesků od Marionnaud obsahuje 6 skvělých univerzálních odstínů, které patří mezi jarní evergreeny. 

nahrdelnik

 

Náhrdelník s jarními motivy pozvedne jednoduché outfity. Desigual, 999 Kč.

hodinky

 

 

Hodinky s moderním mramorováním v ciferníku jsou navrženy pro každodenní nošení. Komono, 2399 Kč.

kosmetika

 

 

Vůně levandule uklidní po náročném dni. V dárkovém koši najdete set do koupele i pro péči po ní. Manufaktura, 1069 Kč. 

michael kors

 

 

Dámská parfémovaná voda Michael Kors Wonderlust má gurmánské složení, v jehož centru stojí mandlové mléko s pikantním pepřem a italským bergamotem. Set stojí 1399 Kč. 

prsten

 

 

Pokud znáte velikost prstýnku, vsaďte na tento se srdíčky v rose gold odstínu. Na Zoot jej nyní pořídíte za 599 Kč. 

krem

 

 

Originální a přitom praktický je limitovaná edice přírodního krému v unikátním, 100% ručně vyráběném obalu z prvotřídního karlovarského porcelánu Biorythme.