Přejít k hlavnímu obsahu

Studie odhalila jednu chybu, kterou byste nikdy neměli dělat poté, co spláchnete záchod

Každý musí občas použít veřejné WC. Ale pozor, podle studie byste neměli po spláchnutí udělat jednu jedinou chybu. Neuhádnete jakou! Může ohrozit dokonce i vaše zdraví.

Doma jsme zodpovědní za hygienu a čistotu toalety. Pravidelné čištění zajišťuje, že toaleta je čistá a dobře voní, a zároveň je dezinfikovaná. Při používání veřejné toalety je to trochu jinak. Většinou se nejedná o nejčistší prostor široko daleko a tím pádem ani o nejvhodnější pro naše zdraví. Pokud jste venku a potřebujete použít veřejnou toaletu, je dobré nedělat chybu, které se dopouštíme po spláchnutí.

Nezavíráte víko od toalety? Děláte velkou chybu z hlediska hygieny i životní energie

Přiznejme si to! Víko toalety často necháváme zvednuté a my vám prozradíme důvody, proč to rozhodně nedělat. Existují nejméně tři a jsme si jistí, že po přečtení tohoto článku, se jim vyvarujete jednou pro vždy.
svetzeny.cz

Jediná a zásadní chyba

Pravidlo, které by se mělo podle nejnovější studie vytesat do kamene zní: Nezůstávejte v kabince!

Studie Vysoké školy inženýrství a informatiky na Florida Atlantic University zjistila, že po procesu splachování se velké množství aerosolů obsahujících mikroby víří vzduchem. Díky tomu jsou veřejné toalety místem, kde lze rychleji přenášet nemoci vzduchem.

Špatné větrání vše zhoršuje

Zvláště pokud nejsou dostatečně větrány. Po spláchnutí poletí vzduchem nespočet kapiček, takže byste měli okamžitě po spláchnutí opustit kabinku a obléknout se už předem.

Mimochodem: Zavření víka od záchodu zde také příliš nezmění. Šíření choroboplodných zárodků je poněkud sníženo, ale malé kapičky jsou tak malé, že mohou projít všemi dírkami. Vědci z univerzity zjistili, že když bylo víko zavřeno, bylo ve vzduchu méně kapiček, ale množství nebylo nijak podstatně menší.

Umíte dávat WC blok do záchodu? Vsadíme se, že špatně. Tohle video vám ukáže správné použití

Taková maličkost jako dávat WC blok do záchodu nás nepřekvapení, říká si každá z nás. Omyl! Tohle video vám ukáže, jak ho správně umisťovat.
svetzeny.cz