Přejít k hlavnímu obsahu

Magické účinky smrku, jedle, borovice: Výběr vánočního stromku odhalí, jakou pomoc ve svém životě potřebujete.

Info ikona
Magická síla stromů

Stromy v sobě mají obrovskou sílu a mají schopnost ovlivnit naše fyzické i duševní zdraví. Z  mladých výhonků  mnohých jehličnanů se dělá léčivý čajový odvar a z  větviček se získávají vonné nebo zdraví a kráse prospěšné silice. Stromy se v  různých kulturách i uctívaly a byly součástí různých magických obřadů.

Podívejme se na to, v čem nám mohou pomáhat tři nejoblíbenější vánoční stromky: smrk, jedle a borovice.

Smrk

„Postav dům, zasaď strom, zploď syna“, staré rčení má možná na mysli zrovna smrk, který je považován i za strom života je dobré ho zasadit tam, kde je potřeba ochránit rodinu. Navíc výborně pročišťuje vzduch a odhání negativní energii a má schopnost sejmout tíživé starosti.

Jedle

Tato královna lesa navrací životní sílu. Jedlové větvičky se dokonce dávaly novorozencům do první koupele, aby bylo dítě silné a zdravé. Pokud potřebujete trochu zklidnit pracovní tempo, zvýšit sebevědomí, nebo odblokovat některé potíže v sexuální oblasti, přijďte si k jedli pro pomoc. Jedlová šiška, čerstvě utržená ze stromu, zahání noční můry.

Borovice

Působí blahodárně na plíce a průdušky – její silice pomáhají při všech dýchacích obtížích a rýmě. Také při kožních problémech a různých vyrážkách. Pokud máte nesoustředěné děti, nebo jste sami nervózní, ideální bude rodinná procházka v borovém lese, kde bude navíc perfektně čistý vzduch, za který mohou také borovicové silice.

Šperk z borovice i pro malé děti

Jestli si chcete udělat radost a zůstat borovicím věrní, kupte si jantarový šperk. Jantar je zkamenělá pryskyřice miliony let starých borovic, který/která má také svou magii – je to ochranný kámen pohlcující negativitu, pomáhá osamělým najít přátele nebo partnery. Tlumí bolest a používá se dokonce i na zmírnění horečky a bolesti rostoucích prvních zoubků u malých dětí – krásný dárek se vyrábí z malých kuliček jantaru a dá se pořídit jako náhrdelník nebo náramek.

Numerologie: Odhalte klady a zápory své povahy. Jak číslo dne narození rozhoduje o našem životě? Díl I.

svetzeny.cz

Nechte promluvit svůj vnitřní hlas a změní se vám život

svetzeny.cz

svetzeny.cz