Přejít k hlavnímu obsahu

Kam o víkendu? Na festival vína nebo hudby

Všichni už se jistě těšíte na dva dny volna a my pro vás máme tipy, jak si je užít. Zavítejte na hudební akci Mezi ploty v pražských Bohnicích nebo si vychutnejte vinařský festival Praha pije víno.

Tisíce let vína

Archeologové v Gruzii objevili neolitickou keramiku, která obsahovala stopy vína starého osm tisíc let. Organizátoři proto na šestý ročník festivalu pozvali přední gruzínské vinaře, kteří vyrábí vína v kvevri, tradičních hliněných nádobách. Hlavní hvězdou festivalu, který se koná během pátku 24. května (13:00 až 20:00) a soboty 25. května, bude gruzínské vinařství Lagvinari, návštěvníci se však mohou těšit na dalších 80 vinařů z území bývalé Habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů. 

„Díky gruzínským archeologickým nálezům můžeme nyní s jistotou říct, že v keramických nádobách pocházejících z doby před osmi tisíci lety bylo vyrobeno nejstarší dosud známé víno a Gruzie je tak zemí s nejstarší vinařskou tradicí na světě. Je nám proto velkým potěšením, že návštěvníkům letošního ročníku představíme několik gruzínských vinařství, která dodnes vyrábějí vína tradiční metodu v nádobách kvevri,“ říká Bogdan Trojak, zakladatel festivalu.

Hudba Mezi ploty

Mezi ploty je jedním z nejpopulárnějších hudebních a divadleních festivalů u nás a vyrazit na něj můžete do pražských Bohnic už tento víkend - 25. a 26. května. Těšit se můžete na skupiny Divokej Bill, Wohnout, Rybičky 48, Vypsaná fiXa, Lake Malawi, Sto zvířat nebo interprety, jako jsou Tomáš Klus, Barbora Poláková, Marta Jandová a řadu dalších.