Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jak dobře znáte nejkrásnější města v Česku? Poznejte je pouze podle fotografie. Test bez chyby zvládnou jen opravdoví znalci

V České republice se nachází nespočet krásných měst, která každoročně lákají k návštěvě tisíce lidí. Každé město je unikátní svou architekturou, bohatou historií a atmosférou. Jak dobře některá z nich znáte? A dokážete je rozpoznat pouze podle fotografie?

Nejkrásnější města v České republice

Samozřejmě víme, že pojem krása je subjektivní a pro každého člověka znamená trochu něco jiného. Názory i vkus se liší a tak je poměrně náročné říct, která města v Čechách patří mezi ty úplně nejkrásnější ze všech. Vybrali jsme ale několik takových, která se za ta nejkrásnější obecně považují. Patří mezi ně hlavní město Praha, Karlovy Vary, Český Krumlov, Kutná Hora a spousta dalších. Dokážete je rozpoznat podle pouhé fotografie?

Kvíz: Víte, co znamená rožnout, erteple nebo štrample? Otestujte své znalosti v českých nářečích

Ačkoliv je Česká republika poměrně malou zemí, má rozhodně co nabídnout. A to i po jazykové stránce. V malých obcích v Čechách, na Moravě a ve Slezsku se stále užívají zajímavá nářečí s bohatou slovní zásobou. Avšak mladší generace této různorodosti dialektů často nerozumí . Zkuste si sami vyzkoušet, jak dobře těmto slovům rozumíte vy.
svetzeny.cz

Praha

Hlavní město České republiky, ve kterém k dnešnímu dni žije něco přes 1,3 milionu obyvatel. Zároveň se jedná o největší město na našem území. Turisty láká především díky své bohaté historii, architektuře a památkám, kterých je v tomto městě opravdu nespočet. Od Pražského hradu, přes Karlův most a Staroměstské náměstí, po Národní muzeum a další. Je také centrem různých kulturních akcí jako jsou výstavy, koncerty, divadelní představení a další. Na své si zde přijdou i mladí lidé, kteří si rádi povyrazí večer ven s přáteli.

Český Krumlov

Malebné město nacházející se v jižní části České republiky, známé pro svou jedinečnou středověkou atmosféru a nádhernou architekturu. Jeho historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. K dominantě patří hrad Český Krumlov, který se nachází nad městem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Kromě hradu můžete v Českém Krumlově objevovat také mnoho dalších historických památek a zajímavostí, včetně kostela sv. Víta, divadla, barokních domů a malebných náměstí.

Kvíz: Dokážete odpovědět na zeměpisné otázky ze základní školy? Testem by měl projít každý

Vzpomínáte si ještě na různá fakta a zajímavosti o světě z doby, kdy jste seděli ve školní lavici? Jak jste na tom s informacemi o České Republice? Máte stále aktuální povědomí o zemi, kde žijete? Zjistěte, zda dokážete zvládnout tento zeměpisný kvíz, aniž byste použili internet nebo mapu.
svetzeny.cz

Kutná Hora

Historické město nacházející se ve středních Čechách je malebné a turisty velmi oblíbené. Je známé pro své impozantní památky, což mu vyneslo zapsání na seznam světového dědictví UNESCO. Jednou z nejslavnějších památek v Kutné Hoře je Katedrála svaté Barbory, která patří mezi nejvýznamnější gotické stavby v Čechách. Další památkou v Kutné Hoře je Kostnice Sedlec. Tato kostnice je známá svou unikátní dekorací, která zahrnuje kosterní závěsy, lustry a další artefakty vyrobené z lidských kostí. Kutná Hora má také významnou historii týkající se těžby stříbra.

Karlovy Vary

Elegantní lázeňské město nacházející se v západní části České republiky. Toto město je jedním z nejprestižnějších a nejluxusnějších lázeňských destinací v Evropě a přitahuje návštěvníky z celého světa svými termálními prameny, architekturou a krásnou okolní krajinou. Jedním z nejvýznamnějších prvků Karlových Varů jsou jejich léčebné prameny. Karlovy Vary nabízí také mnoho kulturních akcí a festivalů, včetně mezinárodního filmového festivalu, který každoročně přiláká mnoho známých osobností ze světa filmu.

Dokážete poznat nejkrásnější města v Česku pouze podle fotografií?

Zdroj článku