Přejít k hlavnímu obsahu

3 evropská města, kam vyrazit na prodloužený víkend

Zbylo vám v zaměstnání ještě pár dní dovolené? Nemusíte hned vyrazit na několikadenní výlet. Našli jste tři nejkrásnější místa, která je ideální navštívit právě v rámci prodlouženého víkendu.

Severské centrum architektury

Pokud chcete navštívit sever Evropy, Kodaň, hlavní město Dánska, je rozhodně správnou volbou. Patří mezi města s nejkvalitnější životní úrovní a rovněž s nejšetrnějším přístupem k přírodě na světě. Při její návštěvě nezapomeňte na klasická turistická místa, jako je socha Malé mořské víly, přístavní pevnost Kastellet a notoricky známý přístav Nyhavn. Milovníky moderní architektury jistě nadchne budova Dánské národní knihovny a funkcionalistický skvost – Hotel Astoria. Do Kodaně se pohodlně dostanete autobusy Eurolines.

Nákupní horečka v Německu

Braniborská brána, Rudá radnice, budova filharmonie a Říšského sněmu jsou ty nejvýznamnější památky v Berlíně. Město je zároveň oblíbenou destinací shopaholiků, kteří zde ukájejí svou nákupní potřebu pořizováním kousků, které u nás prostě neseženou. Hlavními ulicemi s obchody s oblečením jsou Friedrichstrasse a Kurfürstendamm. Do Berlína jezdí vlaky Českých drah.

Anglie bez kýče

Jihozápadní britské město Bristol svým návštěvníkům nabízí mnoho – od nejstaršího fungujícího divadla v Británii Theatre Royal přes unikátní závěsný most Clifton Suspension Bridge až po významné podniky leteckého průmyslu, jako jsou například Airbus nebo Rolls-Royce. Přesto že je Bristol velké město, má se kouzlo a zároveň je příjemnou destinací, kde se nebudete tlačit s ostatními turisty. Neváhejte si v tu půjčit auto. Z města to máte jen pár kilometrů k romantickému pobřeží Portishead nebo do lázeňského města Bath (kde je točilo mnoho filmů včetně Vévodkyně). Společnost EasyJet sem léta až čtyřikrát týdně.