Přejít k hlavnímu obsahu

Vyberte školákovi první batoh!

Prázdniny končí a přípravy na školní rok vrcholí. Pokud jste odkládali nákupy až na poslední chvíli, je už nevyšší čas si vše pečlivě sepsat a začít nakupovat. Nemáte ještě ani vybraný školní batoh? I to se dá snadno napravit – poradíme vám, jak zvolit ten správný.

Design vs. praktičnost

Vaše ratolest se bude nejspíše zajímat hlavně o to, jestli je na nové aktovce její oblíbená pohádková postava nebo zvířátko. Nenechte se však zlákat pouze designem, ale věnujte pozornost i dalším parametrům. Vaše dítko bude mít batoh plný učebnic a pomůcek na zádech každý den, a ty se opravdu pronesou!

TIP: Nezáleží tolik na tom, jestli zvolíte školní aktovku nebo třeba školní batoh Topgal. Liší se pouze tím, že batoh má více přihrádek a zpevněné dno. Proto jsou studentské batohy oblíbenější spíše mezi staršími školáky, ale jestli se prvňáček cítí spíše na batoh, hurá pro něj – stačí jen dodržet následující podmínky.

Co musí školní batoh splňovat?

  • Optimální tvar – batohy i aktovky by vždy měly mít vyztužená záda, anatomicky tvarovaná a alespoň 4 centimetry široké popruhy. Právě to jsou nejdůležitější požadavky, které by měl vítěz vašeho výběru splňovat. 
  • Vsaďte na kvalitu a vybírejte vždy pouze ve specializované sekci batohů a aktovek určených pro nošení do školy.
  • Batoh ani aktovka by neměli vážit více jak 1 kg.
  • Musí rovněž obsahovat bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky.
  • Při výběru se vždy soustřeďte také na věk a výšku dítěte – pro menší školáky budou vhodnější školní batohy a pro větší školáky už můžete vybírat ze studentských batohů.
  • Zjistěte si, zda batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku.
  • Ujistěte se, že má batoh vyztužené dno a dostatek jednotlivých přihrádek a kapes - je potřeba místo na učebnice, na svačinu, či na láhev s pitím.

Tak co, máte už nakoupeno nebo se teprve chystáte?