Přejít k hlavnímu obsahu

Před běháním zkuste kruhový trénink

Příprava na „Uběhni 5 km“ úspěšně pokračuje. Trenér si pro finalistky tentokrát připravil různé hry na rozcvičení a následně kruhový trénink, který prověřil jejich síly.

Na začátku června jsme se znovu sešli s desítkou našich čtenářek, které trénují na projekt „Uběhni pětku se Světem ženy“. Jelikož venku zuřila bouřka a padaly kroupy, vzal trenér Martin Levý všechny finalistky i redaktorky Světa ženy do posilovny, kde si vyzkoušely kruhový trénink. „Během tréninku jsme se zaměřili na posílení svalů. Nebyl to jednoduchý trénink a holky si skutečně sáhly na dno," upřesnil Martin. „Moc mě překvapilo, že se nevzdaly a vydržely až do konce. Posilovali jsme hlavně ramena a střed těla, tedy to, co běžec potřebuje, aby zlepšil techniku běhu,“ vysvětlil. 

"Musím říct, že náš druhý trénink byl naprosto skvělý! Dva tréninky a člověk se toho fakt spoustu naučil, navíc trenér Martin je velký vtipálek, takže se i dost nasmějeme,“ pochvaluje si jedna z finalistek Klára Hrdá. „Díky počasí se nám podařilo vyzkoušet si kruhový trénink a po něm krásný výklus dva kilometry po dešti... Naprostá paráda! A docela jsem propadla kouzlu bežeckých tréninků, i když mě druhý den polela ramena,“ směje se Klára. Do září absolvují finalistky projektu „Uběhni 5 km se Světem ženy“ ještě dva tréninky, tak se můžete těšit na další reportáže. 

 

Fanděte našim finalistkám společně s námi a podporujte je při jejich tréninzích i závěrečném běhu v rámci Birell Grand Prix Praha, adidas běhu pro ženy na 5 km! Aktuality sledujte buď na webu Světa ženy, na Facebooku Světa ženy nebo Instagramu! Právě tam budou fotky i videa z tréninků, různé tipy, co dělat nebo nedělat při běhu přímo od trenéra, a další zajímavé informace.