Přejít k hlavnímu obsahu

Únorové novoluní 2022: Dostanete jedinečnou šanci osvobodit se

Info ikona
novoluní

Toto novoluní může zcela jasně změnit pravidla hry. Minimálně ve vašem životě. Leden je měsíc nových začátků, ovšem letos to nešlo tak snadno jako obvykle...

Během prvního měsíce roku 2022 máte tendenci myslet na nové začátky. Leden zahajuje odvážnými akcemi a předsevzetími, ovšem letos to šlo tak nějak hůře než obvykle. Ptáte se proč? Díky ne jednomu, ale hned dvěma retrográdním planetám, Venuši a Merkuru, které tahali naši pozornost. Naštěstí únor nabízí úplně jinou atmosféru, která vám usnadní neohroženou cestu vpřed.

Sklopit hlavu nebo si plnit sny?

Toto novoluní, přesně ve 12:46 ET/21:46 PT, v pondělí 31. ledna až úterý 1. února, zdůrazňuje tlak mezi touhou sklopit hlavu a plnit své povinnosti nebo být v pokušení a vyrazit na vlastní pěst.

Novoluní ve Vodnáři zdůrazňuje skupinové projekty, přátelství a humanitární úsilí

Novoluní – ke kterému dochází, když se sebevědomé slunce spojí s intuitivním měsícem – vždy představuje měsíční příležitost ujasnit si, jakou novou kapitolu chcete napsat v průběhu příštích dvou týdnů (až do dalšího úplňku). A toto konkrétní novoluní by mohlo podnítit úvahy o vašich platonických vztazích a skupinách, se kterými se stýkáte, protože spadá do Vodnáře, vládce jedenáctého domu společenské síly. 

Na oplátku si můžete klást otázky týkající se přátelství, do kterých vkládáte svůj čas a energii, a také týmových projektů, do kterých přispíváte. Vodnářská energie nás také vyzývá k tomu, abychom přinášeli větší dobro do naší komunity.

Spojení se Saturnem zvyšuje vaši pracovní morálku

Hlavním aspektem tohoto novoluní Vodnáře je spojení s nadřazeným Saturnem, planetou omezení, hranic, závazků a tvrdé práce. Disciplinární planeta zpravidla nabízí kontrolu reality a posílá zprávu, že musíte být ochotni přiložit ruku k dílu, abyste dosáhli vrcholu jakékoli hory, na kterou jste se zaměřili. Budeme nuceni přemýšlet o náročných krocích, které je třeba podniknout, aby se jakýkoli záměr novoluní stal skutečností. 

Na druhou stranu, Saturn může také posílit vaše odhodlání, chuť a sílu dosáhnout i vašich nejvyšších cílů – zejména proto, že se pohybuje znamením, které je pevné, a tedy rozhodné.

Horoskop: Nejlepší jaro 2022 čeká na Ryby, ale i Vodnáře

svetzeny.cz

Elektrifikace Uranu nabízí kontrapunkt

Uran, planeta revoluce a ohromujících změn, ve společném pevném znamení Býka tvoří těsný čtverec k novoluní, což by mohlo vyvolat určité napětí. Zatímco Saturn dává přednost tomu, abyste se řídili pravidly, abyste dosáhli cílové čáry, Uran říká, vzbuřte se, vyrazte sami a vykašlete se na status "týmová práce". Mohlo by vás to inspirovat k tomu, abyste se pustili do svého novoluního záměru divokým způsobem mimo psaných pravidel. Nebo se vám může stát, že se váš seriózní herní plán schválený Saturnem rozjede a budete se muset vypořádat s náhodným, nečekaným zvratem.

Těžké rozhovory mohou být nevyhnutelné

V době novoluní se komunikační vládce Merkur – do čtvrtka 3. února stále retrográdní – bude vzdalovat od své konjunkce k mocnému Plutu, které dohlíží na smrt, znovuzrození, regeneraci, transformaci a stínovou stránku života. Když se tito dva sejdou, nemůžeme si pomoct, ale musíme mluvit a analyzovat témata vroucí pod povrchem našich každodenních rutin. Takže určení nejlepšího způsobu, jak se posunout vpřed do této další kapitoly, by mohlo záviset na psychologicky intenzivních rozhovorech, průzkumu nebo sebereflexi.