Přejít k hlavnímu obsahu

Úplněk a novoluní v září přináší překvapení, rozjasní vaše představy a fantazii a dají vám šanci provést důležité změny ve vašem životě

Léto se chýlí ke konci, ale správný čas na loučení s létem bude právě s třpytivým okamžikem úplňku, který nastane 10. září. Kvůli své těsné blízkosti k podzimní rovnodennosti se také jedná o poslední velkou lunaci léta. Novoluní nastane 25. září a přinese s sebou pozitivní energii znamení Vah.

Mohlo by se vám líbit

Podzimní horoskop pro všechna znamení zvěrokruhu: Berany čeká nejhorší měsíc v roce, Raci mohou vyhlížet lepší zítřky

Jaký podzim čeká letos vaše znamení? Zjistěte, ve kterých oblastech se vám bude dařit a na co si naopak dávat velký pozor. Každé znamení zvěrokruhu bude mít silnější a slabší měsíce, jak na tom budete vy?
svetzeny.cz
Info ikona
Full moon

Úplněk zesílí emoce a přinese překvapení

K úplňku dojde 10. září uprostřed přízemní sezóny Panny, která klade důraz na logické záležitosti a činní vás mimořádně pozornými k praktickým detailům života. Protože se však tento úplněk odehrává napříč zvěrokruhem ve vodním znamení Ryb, budete dočasně ponořeni hluboko do éterického světa svých emocí. Během úplňku dojde k zesílení vašich emocí, díky čemuž se otevře přístup k vašim nejhlubším fantaziím a intuici. Zkuste se však nenechat příliš unést svými emocemi, jelikož retrográdní Merkur by vás mohl svést k tomu, že řeknete něco, co tak ve skutečnosti nemyslíte, nebo budete jinak strženi impulzivitou.

To je drama, které úplněk přináší. Zářijový úplněk tvoří volnou konjunkci se snovou planetou Neptunem, takže budete pohlceni vašimi fantaziemi a představami, které budou jasnější než dřív. Sextilní aspekt excentrické planety Uran vám navíc během končícího léta přinese zábavný faktor překvapení, takže budete párkrát zaskočeni, když se například některé z vašich letních cílů nečekaně uskuteční nyní, nebo dosáhnou vzrušujícího vyvrcholení, které jste rozhodně neočekávali. Léto se sice chýlí ke konci, ale s pozitivní energií tohoto úplňku vypadá budoucnost stále optimisticky.

Mohlo by se vám líbit

Velká tarotová předpověď od kartářky na měsíc září: Co vám předpovídají karty v lásce, zdraví a financích?

Září je měsíc, kdy vše kolem vás dosahuje nádherných barev a vše dozrává. V tomto období byste se měli cítit plni sil, a když něco začne skřípat, je to upozornění do budoucna, ať to ihned řešíte a nepřehlížíte.
svetzeny.cz
Info ikona
New moon

Novoluní zahajuje dobrý cyklus

Novoluní ve znamení Vah nastane 25. září těsně naproti Jupiteru. Zahajuje dobrý cyklus, ve kterém je třeba se zavázat k osobním cílům, které vyjadřují pozitivní energii Vah. Máte šanci budovat své vyjednávací schopnosti, aniž byste slevili ze svých zásad nebo potřeb, nebo se uchylovali k usmiřování. Obnovte rovnováhu vašich vztahů a partnery začněte vnímat jako spoluhráče, nikoliv jako protivníky. Odstraňte z vašich vztahů veškerou negativní energii a vnímejte své chyby se stejnou intenzitou, jako vnímáte chyby partnera.

Silná energie Vah vám poskytne šanci provést důležité změny ve vašich životech. Váhy vás učí, abyste se naučili uzavřít mír s lidmi kolem sebe, nastolili harmonii a řád ve svých životech a poznali skutečnou hodnotu partnerství. Toto je ideální čas pro práci na těchto dovednostech. Váhy mají vrozenou schopnost syntetizovat protiklady. Mír a harmonie jsou vaše cíle, ale na cestě je třeba jemného vyvažování, které vyžaduje určité odhodlání a úsilí. Na vaší cestě k harmonii vám může pomoct meditace, díky které se dostanete do nejhlubších koutů své mysli a odpoutáte svou pozornost od malicherných problémů. Toto novoluní vám přinese čerstvou a kreativní energii do života, konkrétně do vašich vztahů. Vyvažování vašich vzájemných potřeb může být obzvlášť efektivní, jelikož budete prosazovat své potřeby způsobem, který neuráží ostatní.

Jelikož se tato lunace nachází naproti Jupiteru, je třeba si dát pozor na teatrálnost a přehánění. Potřebujete však nový začátek, proto se nedržte ve starých kolejích, které vám nevyhovují. Nadechněte se a vychutnejte si poslední stopy letního vánku, poté plni nové pozitivní energie vykročte vpřed.

Zdroj článku