Přejít k hlavnímu obsahu

Numerologie: Láska podle životního čísla. Jednička chce vlastnit, trojka ráda zahne

Čísla nás obklopují a do značné míry ovlivňují naše životy. Zdaleka nejdůležitější jsou číslice data narození, ze kterých lze ledasco vyčíst. Například, jak to máte s láskou, co se vám líbí v posteli, anebo zda nemáte potíže s věrností. Podívejte se, co o vás v této souvislosti říká numerologie. A jak je na tom váš protějšek?

Jak bylo řečeno v úvodu, vůbec nejdůležitější jsou pro vás číslice vašeho data narození. Z nich se dá sestavit numerologická mřížka i vypočítat karmický trojúhelník, který se ještě dál několikrát dělí. Vzniká tak řada dalších čísel a číselných kombinací, které blíže určují vaši povahu a dokážou ledasco ve vašem životě vysvětlit. Díky numerologii také lépe pochopíte například jednání svého šéfa, partnera či blízkých. 

Jedním ze zásadních čísel je číslo životní, které získáte postupným sečtením jednotlivých číslic vašeho data narození až po jednociferný výsledek. Životní číslo nemusí nutně určovat vaši povahu – to by bylo příliš jednoduché – do určité míry vás však charakterizuje. Vždy ale záleží ještě na dalších číslech a kombinacích, specifických pro vaše datum narození.

Příklad výpočtu životního čísla:

datum narození 19. 10. 1984

1 + 9 + 1 + 0 + 1 + 9 + 8 + 4 = 33; 3 + 3 = životní číslo 6

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Láska čeká v prosinci na tři znamení zvěrokrhu. Berani potkají životní lásku

Prosinec nejsou jenom Vánoce a rodinná setkání. Poslední měsíc v roce může díky uskupení hvězd znamenat zásadní čas pro váš milostný život. To jsou skvělé vyhlídky! Tři znamení zvěrokruhu se již mohou těšit na měsíc plný lásky - je mezi nimi i to vaše?
svetzeny.cz

Životní číslo 1

Lidé s životním číslem jedna, případně osoby, v jejichž numerologickém rozboru převažují jedničky, patří k silným a dominantním jedincům. Často ale působí silněji, než opravdu jsou. Dokážou zaujmout a vést druhé, obvykle však hledí v první řadě na svůj prospěch. 

V milostném životě o nich často platí totéž. Potřebují mít přehled a partnera hezky pod kontrolou. Mívají problém zpracovávat a vyjadřovat své emoce. Před ostatními je raději skrývají, protože se podvědomě obávají citového poranění. Vnitřní pnutí, které takové chování přirozeně vytváří, mívají sklon kompenzovat alkoholem, drogami, ale i divokým sexem. Naopak si nepotrpí na dlouhé milostné předehry – potřebují ze sebe dostat přemíru energie rychle a živočišně.

V sexu jsou přímí a vědí, co chtějí. Obvykle mají rádi převahu a submisivního partnera, protože je však jednička číslem extrému, mohou se naopak ve světě sexuálních fantazií a jejich realizací ocitnou i v pozici „slabšího“. Stejně jako všichni, i lidé s jedničkami se dokážou zamilovat. Podvědomě se ale takovému stavu brání, protože se obávají ztráty svého já. 

Životní číslo 2

Lidé s životním číslem dva, případně s převahou dvojek, jsou křehcí a citliví. Neradi přebírají zodpovědnost a na rozdíl od předchozích jedniček nemívají ambice vést druhé. Jsou ale skvělými týmovými hráči, kteří dokážou obrousit hrany i ve velmi vypjatých situacích.

V milostném životě se jejich křehkost projevuje také. Jsou svým založením romantici, kteří si potrpí na dlouhé milostné předehry a něžné milování. Nátlak v čemkoli jim vadí a rychlovka třeba ve zkušební kabince není nic pro ně. Potřebují láskyplnou komunikaci, citlivé zacházení, večeři při svíčkách a dlouhé pohledy do očí. Doteky a jemnost. Bývají nepoučitelnými romantiky se spoustou milostných fantazií. Stinnou stránkou jejich povahy bývá ale to, že (především ženy) vyžadují opakované „důkazy“ lásky a velká gesta. Mohou se z nich stát i bezkonkurenční citoví manipulátoři.

Osobnosti pod vlivem čísla devět mívají své ideály, o jejichž naplnění usilují. Jen sotva je však lze aplikovat do reálného světa. K partnerovi bývají upřímní a laskaví, obvykle jsou také věrní a ve vztahu velmi opravdoví. Nebudou s vámi hrát žádnou hru, čestnost je jejich výsadou. Upřednostňují trvalé vztahy, přesto mohou uklouznou. Jejich citovost a citlivost je specifická; dokážou se na svého partnera napojit, přesně vědí, co v daný okamžik prožívá. Snaží se následně jednat tak, aby byl jeho protějšek šťastný. Úskalím jejich povahy bývá skutečnost, že někdy očekávají tito lidé více citu od svého partnera, než jsou sami schopni nabídnout. Cítí-li dlouhodobě nenaplnění, mohou být i oni přelétaví – ať už na fyzické nebo mentální rovině.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Dokončení příběhu o cukrárně ukáže, jak moc samostatní jste. Stačí odpovědět na čtyři otázky

Myslíte si o sobě, že jste samostatní a nezávislí na druhých? Možná to není tak docela pravda, ověřte si, jak jste na tom za pomoci našeho kvízu. Stačí se myšlenkami přenést zpátky do dětství a navštívit vaši oblíbenou cukrárnu.
svetzeny.cz

Životní číslo 3

Lidé s životním číslem tři, případně s převahou trojek, bývají zábavní a charismatičtí. Rádi se baví, jsou kreativní a ve společnosti oblíbení. Neustále něco vymýšlejí, nuda a stereotyp jsou jejich největšími strašáky.

V milostném životě to mají podobné. Rádi zažívají něco nového, milují výzvy a potřebují otevřeného partnera, který není svázaný konvencemi. Představa klidného manželského sexu v pravidelných intervalech a stejných pozicích je pro ně jedna z nejhorších představ.

Sex pro ně bývá důležitý, musí ale mít třaskavý náboj a příchuť adrenalinu. Právě oni jsou skvělými adepty na rychlovku ve zkušební kabince nebo na zadních sedačkách kina. Láká je porušování pravidel, což platí i v případě věrnosti – trojkoví lidé platí za největší záletníky. 

Životní číslo 4

Lidé s životním číslem čtyři, případně s převahou čtyřek, působí často těžkopádně a strnule. Platí za spolehlivé, poctivé a konzervativní jedince. Inovátorství jim nic neříká, podobně jako riziko a spontánnost. 

V milostném životě mohou působit až nudně. Nemají rádi změny a „klasika“ jim vyhovuje i v posteli. Sex s nimi ale nemusí mít nutně rutinní charakter, najdou-li k sobě citlivý a trpělivý protějšek. Přestože lidé se čtyřkami působí rezervovaně a chladně, uvnitř se skrývá citlivý romantik. Dostat se k němu blíž ale vyžaduje čas.

Podaří-li se to však, překvapí vás svými sny, jemnými erotickými fantaziemi a v konečném důsledku také „opatrnou“ otevřeností. Obecně tito lidé nemívají vysoké sebevědomí, proto i v milostném životě a vztazích se drží raději (a často zbytečně) zpátky. Plusové body jim dává skutečnost, že patří k věrným a stálým partnerům.

Životní číslo 5

Lidé s životním číslem pět nebo s převahou pětek v numerologickém rozboru platí za extrémně svobodomyslné jedince. Milují dobrodružství, jsou zábavní a velmi spontánní. Podobně jako trojky, také pětkoví lidé vyhledávají adrenalin a touží po zážitcích všeho druhu.

V posteli se s nimi nudit rozhodně nebudete; už proto, že postel bývá často jen jedním z mnoha míst, kde se s nimi budete milovat. Příchuť nebezpečna, riziko odhalení, adrenalin… Přesně to pětkovým lidem vyhovuje. Prahnou vyzkoušet vše nepoznané, jsou otevření nejrůznějším sexuálním praktikám, nebojí se ochutnat téměř cokoli.

Spokojení mohou být pouze s podobně založeným partnerem, který nebude svázán konvencemi a bude kreativní a velmi tolerantní. Lidé pod vlivem čísla pět ovšem překvapivě mívají potíže hovořit o sexu a vztazích; jejich formou komunikace je právě samotný sex

Mohlo by se vám líbit

Čtení z ruky: Máte na dlani písmeno M? Pak jste jedineční. Odhalte svoji budoucnost

Čtení z ruky je také známé jako věštění z dlaně, které se provádí pouhým pohledem na dlaň. Čáry života na dlani o lidech prozrazují víc, než si myslíte. Co když se vám na dlani rýsuje písmeno M? Pak patříte mezi výjimečné jedince. Z dlaně je možné vyčíst mnohé.
svetzeny.cz

Životní číslo 6

Lidé s životním číslem šest patří k velmi jemným, citlivým a romantickým osobnostem. Mívají smysl pro krásnu a vynikají silným estetickým vnímáním. Rádi pečují o druhé a v životě potřebují především harmonii. Udržet je však v psychické rovnováze bývá obvykle velmi náročné.

V životě lidí pod vlivem čísla šest je partnerský vztah jednoznačně největším tématem. Smyslem jejich života je spokojená rodina a bohatý milostný život. V tomto směru ale mívají dosti nepřiměřená očekávání, která může jejich protějšek jen sotva naplnit. Kvůli tomu zažívají šestky mnohdy silný vnitřní konflikt, protože sami sebe konfrontují s tím, jak by podle nich měl partnerský vztah vypadat, a jak vypadá ve skutečnosti. Proto k sobě potřebují partnera, který porozumí jejich romantickému nastavení a bude dostatečně tolerantní k jejich vrtochům.

Šestkoví lidé nicméně bývají silně eroticky založení, jsou velmi pozornými milenci s vysokou potřebou doteků. Jsou-li nespokojení, inklinují k závislostem všeho druhu – i k chronické nevěře.   

Životní číslo 7

Lidé s životním číslem sedm jsou ve své podstatě velmi citliví a spravedliví. Na první pohled zaujmou jistou originalitou, která z nich vyzařuje. Jsou to však i lidé plní tajemství, které jejich okolí často nedokáže pochopit. Neplatí za týmové hráče, jsou vysoce analytičtí a vedou bohatý vnitřní život.

Jedním z hlavních sedmičkových témat je fyzično. Proto lidé s převahou těchto čísel vyžadují neustálou aktivitu. Potřebují pohyb, vybití, sport a především sex. Ten nicméně potřebují prožívat, cítit, neberou ho na lehkou váhu. Jsou skvělými adepty na tantrické milování, dlouhé, procítěné, přesto vysoce intenzivní.

Na partnerskou věrnost mají velmi nekonvenční pohled; nevěru jako nevěru v klasickém slova smyslu nevnímají. V jejich očích jde o pouhé kouzlo okamžiku, jednorázová momentální propojení těla a ducha. 

Životní číslo 8

Lidé s životním číslem osm patří k velmi charismatickým osobnostem. Druzí je přirozeně následují a často bez námitek vyhoví jejich požadavkům. Toho si bývají osmičkoví jedinci dobře vědomí a dokážou z toho bohatě těžit. Mají skvělý smysl pro detail, bývají úspěšní a nezřídka manipulativní.

Protože tito jedinci milují drahé a hezké věci – mívají potřebu se před ostatními blýsknout – vybírají si za své partnery či partnerky atraktivní osoby, se kterými se budou moci pochlubit ve společnosti. Ať je to jakkoli povrchní, jde o jejich přirozené nastavení. To může být alespoň zčásti kompenzováno jejich vynalézavostí a nekonvenčností v sexu, otevřeností a chutí zkoušet nové, klidně i s nálepkou „zavrhovaný“. Lidé s převahou osmiček mají rádi život naplno, někdy až za hranou. Logicky tak nebývají příliš věrní, fungují podle svých pravidel, která podle potřeby také mění.

Životní číslo 9

Lidé s životním číslem devět patří ke značně samotářským typům. Bývají velmi přemýšliví a analytičtí, rádi přicházejí věcem na kloub a mají vysoký smysl pro odpovědnost. Občas ale jednají příliš impulzivně, často i proto, aby zakryli svou zranitelnost.

Osobnosti pod vlivem čísla devět mívají své ideály, o jejichž naplnění usilují. Jen sotva je však lze aplikovat do reálného světa. K partnerovi bývají upřímní a laskaví, obvykle jsou také věrní a ve vztahu velmi opravdoví. Nebudou s vámi hrát žádnou hru, čestnost je jejich výsadou. Upřednostňují trvalé vztahy, přesto mohou uklouznout. Jejich citovost a citlivost je specifická; dokážou se na svého partnera napojit, přesně vědí, co v daný okamžik prožívá. Snaží se následně jednat tak, aby byl jeho protějšek šťastný. Úskalím jejich povahy bývá skutečnost, že někdy očekávají tito lidé více citu od svého partnera, než jsou sami schopni nabídnout. Cítí-li dlouhodobě nenaplnění, mohou být i oni přelétaví – ať už na fyzické nebo mentální rovině.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška