Přejít k hlavnímu obsahu

Česnekové triky, které by měl znát každý

Oloupat, nakrájet a smažit. Připravili jsme si pro vás nejlepší triky, které vám usnadní vaření s použitím česneku. Nejde jenom o techniku loupání, ale i o správné načasování.

Česnek přidá do našeho pokrmu to správné aroma, a zároveň se jedná o extrémně zdraví prospěšnou potravinu. Snižuje krevní tlak, léčí křečové žíly, snižuje hladinu cholesterolu v krvi nebo nám pomůže při chronickém onemocnění dýchacích cest. Benefitů je mnoho, ne nadarmo je česnek nazývám super potravinou. Zde jsou tři triky, který by měl znát každý, kdo rád vaší s česnekem.

1. Nakrájejte česnek těsně před vařením

Pokud si suroviny postupně připravujete a rozdělujete do misek, je vaření méně stresující. Česnek by ovšem neměl být nakrájen dopředu a ponechám déle na čerstvém vzduchu. Kyslík ve vzduchu způsobuje, že česnek oxiduje a mění se jeho vůně i chuť.

2. Nespalte česnek

Česnek se brzy vysuší, protože obsahuje nízký obsah vody. Pokud ho nakrájíte na malé kousky, nakrájíte na jemno nebo prolisujete, není dobré česnek hodit na rozpálenou pánev. Česnek se rychle vysuší nebo rovnou spálí. Nejlepší je dát česnek na pánev s olejem a teprve poté zvyšovat teplotu.

Mimochodem věděli jste, že prolisovaný česnek má nejvýraznější chuť? Během lisování se „poškodí“ nejvíce buněčných stěn, proto je česnek poté maximálně aromatický.

3. Oloupejte česnek raz, dva

Chcete česnek rychle oloupat? Vyzkoušejte jeden z triků ve videích a už nikdy se nebudete s loupáním česneku trápit.

Česnek můžete oloupat mnoha způsoby!

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška
Mohlo by se vám líbit

Máte rádi zázvor? Tohle se stane s vaším tělem, když ho budete jíst každý den

Někteří ho milují, jiní ho nemůžou ani vidět. Řeč je o zázvoru. Odhalíme vám, proč byste měli jíst zázvor každý den. Budete překvapeni, kolik plusů v sobě skrývá tato zázračná rostlina. Ne nadarmo ji má doma v kuchyni každá správná hospodyňka.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Důmyslný „skládací“ trik: takovou tortillu jste ještě nejedli

Na TikToku se v současné době šíří inovativní způsob přípravy tortill. Nová technika skládání je extrémně jednoduchá, důmyslná a zábavná.
svetzeny.cz