Přejít k hlavnímu obsahu

Inteligentní lidi spojují určité vlastnosti. Patří mezi ně například lenost, nadávání nebo nedochvilnost

Info ikona
psychologie

To, zda má někdo bdělou mysl, lze mimo jiné zjistit z těchto pěti vlastostí. Kolik z nich si můžete zapsat ke své osobě?

Naše matky se léta snažily uložit nás včas do postele a vychovat z nás slušné lidi se slušným vyjadřováním , a pak toto: Inteligentní lidé mají mnoho "nedobrých" vlastností a není to špatně. Protože neupravení lidé, kteří hodně nadávají a zůstávají dlouho do večera vzhůru, mají zřejmě vyšší inteligenci než všichni ti, kteří chodí brzy spát.

Tu a tam proklínají

Pokud patříte k lidem, kteří rádi vypouštějí páru nadávkami, není to známka špatného chování, ale spíše jistá známka toho, že jste nadprůměrně inteligentní a navíc máte větší slovní zásobu než ostatní lidé.

Zanechávají chaos

Neuklizené domácnosti, kanceláře nebo pracovní stoly jsou již dlouho známkou neefektivity a špatné organizace. Dnes víme, že lidé u "chaosových" stolů rozvíjejí zajímavější a kreativnější nápady než jejich kolegové u běžného stolu. Tito lidé jsou navíc ochotnější svými nápady vybočovat z konvencí a norem.

Chodí pozdě spát

A jakkoli může být dostatečný spánek zdravý a šťastný, vědci také zjistili, že lidé, kteří jdou spát vždy velmi pozdě, mají inteligenci, která jim zajišťuje lepší práci a vyšší výdělky.

Někdy jsou líní

Je těžké tomu uvěřit, ale lenoši jsou chytřejší! Zjistili to vědci z Florida Gulf Coast University. Lidé, kteří rádi nic nedělají – ale nenudí se – více přemýšlejí. Díky tomu jsou inteligentnější než ti, kteří jsou neustále v pohybu. Aktivní lidé obecně méně myslí a rychleji se nudí, když nic nedělají. Cvičení potřebujete buď proto, abyste se vyhnuli přemýšlení, nebo abyste ukončili nudu.

Časopis People vyhlásil nejvíce sexy muže na světě: Vítězem je Paul Rudd

svetzeny.cz

Budík ignorují

Evoluce nezamýšlela, abychom měli něco, co by nás probudilo. Pokud ignorujete pravidlo brzy ráno vstaňte, když vám zazvoní budík, ukazuje to vaši inteligenci a zároveň vás "nevstávání" dělá šťastnými. To zjistili vědci ve studii, která analyzovala různé spánkové chování. Takže: zůstaňte v posteli!

Až vám příště někdo řekne, jaká jste líná, chaotická a proklínající noční sova, stačí se usmát a poděkovat za kompliment!