Přejít k hlavnímu obsahu

Inteligentní lidi spojují určité vlastnosti. Patří mezi ně například lenost, nadávání nebo nedochvilnost

Info ikona
psychologie

To, zda má někdo bdělou mysl, lze mimo jiné zjistit z těchto pěti vlastostí. Kolik z nich si můžete zapsat ke své osobě?

Naše matky se léta snažily uložit nás včas do postele a vychovat z nás slušné lidi se slušným vyjadřováním , a pak toto: Inteligentní lidé mají mnoho "nedobrých" vlastností a není to špatně. Protože neupravení lidé, kteří hodně nadávají a zůstávají dlouho do večera vzhůru, mají zřejmě vyšší inteligenci než všichni ti, kteří chodí brzy spát.

Tu a tam proklínají

Pokud patříte k lidem, kteří rádi vypouštějí páru nadávkami, není to známka špatného chování, ale spíše jistá známka toho, že jste nadprůměrně inteligentní a navíc máte větší slovní zásobu než ostatní lidé.

Zanechávají chaos

Neuklizené domácnosti, kanceláře nebo pracovní stoly jsou již dlouho známkou neefektivity a špatné organizace. Dnes víme, že lidé u "chaosových" stolů rozvíjejí zajímavější a kreativnější nápady než jejich kolegové u běžného stolu. Tito lidé jsou navíc ochotnější svými nápady vybočovat z konvencí a norem.

Chodí pozdě spát

A jakkoli může být dostatečný spánek zdravý a šťastný, vědci také zjistili, že lidé, kteří jdou spát vždy velmi pozdě, mají inteligenci, která jim zajišťuje lepší práci a vyšší výdělky.

Někdy jsou líní

Je těžké tomu uvěřit, ale lenoši jsou chytřejší! Zjistili to vědci z Florida Gulf Coast University. Lidé, kteří rádi nic nedělají – ale nenudí se – více přemýšlejí. Díky tomu jsou inteligentnější než ti, kteří jsou neustále v pohybu. Aktivní lidé obecně méně myslí a rychleji se nudí, když nic nedělají. Cvičení potřebujete buď proto, abyste se vyhnuli přemýšlení, nebo abyste ukončili nudu.

Budík ignorují

Evoluce nezamýšlela, abychom měli něco, co by nás probudilo. Pokud ignorujete pravidlo brzy ráno vstaňte, když vám zazvoní budík, ukazuje to vaši inteligenci a zároveň vás "nevstávání" dělá šťastnými. To zjistili vědci ve studii, která analyzovala různé spánkové chování. Takže: zůstaňte v posteli!

Až vám příště někdo řekne, jaká jste líná, chaotická a proklínající noční sova, stačí se usmát a poděkovat za kompliment!

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.