Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější kalhoty pro jaro 2024: Prodlouží nohy a uberou kila. Inspirujte se v naší galerii

Info ikona
Kalhoty

Sháníte na jaro nové kalhoty a ve všech vám vaše nohy přijdou krátké a baculaté? V oblečení byste se měli cítit pohodlně a sebevědomě. Zkuste si pohrát s barvami, vzory a sáhnout třeba i po neokoukané klasice. Jaké kousky vám sednou nejlépe?

Vhodně zvolené oblečení dokáže s postavou divy. Pokud máte dojem, že k vám byla příroda nespravedlivá a závidíte všem dlouhonohým ženám, vykouzlete si centimetry navíc díky správnému střihu kalhot i vhodnému výběru bot a topu.

Hlídejte výšku i délku

Trápí-li vás krátké nohy, nejméně lichotivé pro vás budou kalhoty typu bokovky. Naopak hledejte střihy s co nejvyšším pasem, ty umí figuru i krásně zeštíhlet. Hlídejte si i délku, nejlépe vám sednou kalhoty zakrývající celý kotník. I když v posledních letech jsou trendy spíše kalhoty sahající vysoko nad něj, vám lichotit příliš nebudou. Naopak, pokud najdete kalhoty končící až těsně nad patou, je to pravá volba pro vás

Pozor na volné střihy

Široké volné střihy jsou trendy a pohodlné, samy o sobě opticky výšce ubírají, navíc nelichotivě rozšiřují. Důležité je je tedy vhodně zkombinovat. Pokud je zvolíte, oblečte k nim úzký top nebo vypasované sako. Pokud byste měli volný střih kalhot i topu, přidá vám to kila navíc. Ohlídejte si, ať vás kalhoty neškrtí nejen v pase a přes bříško, ale i kolem lýtek. 

Móda 2024 podle typu postavy: Co vám bude nejvíc slušet a čemu se raději vyhnout?

Ať se nám některé kousky oblečení líbí sebevíc, někdy nám prostě nesedí. Při výběru oblečení je důležité vždy dbát na tvar postavy, který máme. Jednoduše – ženám s postavou typu hrušky sedí některé kousky skvěle, jiné nikoliv. A to stejné platí i pro postavu typu jablka. Zjistěte, jaký typ oblečení je pro vás ideální. Inspirujte se v naší galerii.
svetzeny.cz

Pokud jsou vám široké volné střihy sympatické a vzdát se jich nechcete, zkuste je zkombinovat se vzorem svislých proužků. Linie směřující dolů nohy vždy opticky protáhne. Stejného efektu docílíte v případě tmavých tónů kalhot s výrazným lampasem na boku.

Vaše slabé místo

Jak nechybovat v případě dlouhých kalhot, už je jasné, co ale zkrácené délky a tříčtvrťáky, případně oblíbené sukně v midi délce? Při jejich výběru můžete snadno narazit. Slabinou krátkých nohou jsou totiž střihy sukní i kalhot, jejichž lem končí v nejširší části lýtka. Takové dokážou dobrých pár centimetrů na výšce ubrat, vaše nohy navíc budou vypadat i tlustší. Mnohem lépe vám budou sedět šortky a minisukně, případně délky nad kolena. Sukně kritické délky lze ještě zachránit vhodnou kombinací s punčochami v co možné nejpodobnějším barevném odstínu, čím tmavší barvy, tím lépe

 

Největší trend pro rok 2024: Tyto retro tenisky sluší všem bez ohledu na věk

Když vytáhnete fotoalbum a podíváte se na své dvacet let staré fotografie, všimněte si, jaké máte boty. Je totiž dost možné, že přesně takové se teď prodávají v obchodech a e-shopech. Letos totiž budou obuvi vládnout retro kecky. Na svědomí to má mimo jiné i velká milovnice a propagátorka tenisek Kristen Stewart.
svetzeny.cz

Kalhoty ve stejném tónu jako top vám prodlouží opticky nohy

Pravidlo monochromatismu platí i pro celkovou volbu vašeho outfitu. Pestré kombinace barev totiž opticky až příliš člení postavu, naopak oblečení v jednom barevném tónu lini vaší figury protáhne. Pozor i na velké vzory a horizontální proužky. Myslete i na barvu bot, pokud ji sladíte s kalhotami či punčochami, přidá vám to na centimetrech.

Chcete-li vhodně zkombinovat vršek, aby délka nohou vynikla, vsaďte na zkrácené délky topů i bundiček. Pokud volíte kalhoty s vysokým pasem, nenechte ho zakrýt delším volným tričkem, namísto toho ho v pase zakasejte. Uvidíte ten rozdíl.

Výběr bot je důležitý

Vhodně vybrané boty vám mohou vykouzlit další žádoucí centimetry navíc. Nejjednodušeji toho dosáhnete na podpatcích nebo v botách na platformě, to je ale často za cenu velkého nepohodlí. Zkuste si pohrát i s barvami bot, obecně vám prospějí boty tmavé či tělové a již zmíněné sladění tón v tónu s kalhotami či celým outfitem. Pozor i na tvar boty, kulatá špička opět hraje proti vám.

TEXT: Michaela Trochová

Nejkrásnější šaty jara 2024: Letos vsaďte na jednu základní barvu šatníku

Počasí zatím nenasvědčuje tomu, že by se blížilo jaro. V obchodech se už ale objevily jarní kolekce oblečení a bot, což znamená jediné. Máte příležitost doplnit si šatník a pořídit si kousky, které budou letos trendy. Bez slušivých šatů se neobejdete. Prohlédněte si v naší galerii, které budou na jaře nejvíce trendy. Možná vás inspirují k doplnění vašeho šatníku.
svetzeny.cz
Galerie kalhot pro jaro 2024, které opticky prodlouží nohy a uberou kila
Zdroj článku