Přejít k hlavnímu obsahu

Co se nosí: Trendem letošního léta jsou klobouky, které si pamatujeme od Britney Spears

Móda se vrací! Hledáte perfektní letní klobouk? Objevili jsme modely, které budou v roce 2022 obzvláště oblíbené, vypadají stylově a poskytují dokonalou ochranu před sluncem. Inspirujte se!

Ať už jde o procházku městem, výlet do přírody nebo den u bazénu či na pláži: v letních měsících můžete nosit sluneční klobouk pro každou příležitost. Nejen, že opticky zvýrazňuje outfit, ale také nabízí dokonalou ochranu hlavy před sluncem.

 

Najděte klobouk, který si zamilujeme

Klobouček prostě musíte mít

Mezi slunečními klobouky je v posledních letech stále více k vidění tzv. „klobouček“ – vyznačuje se širokou krempou, která je na jednom či více místech vyhrnutá a má taky obzvláště ženský charakter. Letos však trendy ženy raději volí jiné modely, které jsou jako sluneční ochrana hlavy o něco nevšednější a modernější. Od menších slaměných klobouků přes barevné bucket klobouky až po ležérní kovbojské klobouky, nyní jsou oblíbené prostě všechny druhy.

Vytváří štíhlejší vzhled obličeje

Módní stylista skutečně zdůrazňuje, že „při nošení tohoto typu klobouku vypadá váš obličej delší a štíhlejší“. To neznamená, že delší, oválné tvary obličeje se k tomuto klobouku nehodí – to jen znamená, že potřebujeme ten správný outfit, ke kterému ho spárujeme. 

Jak dnes vypadají hvězdy přelomu milénia: Nicole Scherzinger a Christina Aguilera snad nestárnou

Nicole Scherzinger, Christina Aguilera, Shania Twain a další – to jsou hvězdy přelomu milénia, které jsme milovali. Jak dnes vypadají nejslavnější osobnosti této éry? Mnohé z nich snad nestárnou, jaké jsou jejich tipy pro krásu?
svetzeny.cz

Vyberte si ten správný

Některé klobouky obsahují tkaninu UPF 50+ a blokují 98 procent slunečních paprsků, což zajišťuje, že váš obličej je extrémně chráněn. Samozřejmě byste si měli vždy nanášet opalovací krém jako součást své každodenní rutiny péče o pleť, ale nošení klobouku (opravdu jakéhokoli klobouku či čepice proti slunci) je dalším ochranným opatřením. 

Některé styly klobouků jsou také oboustranné, mají zavazování za krk, aby neulétly, a přicházejí s dalšími skvělými funkcemi, jako je hedvábná podšívka, která chrání vaše vlasy, nebo mají širší okraje, které můžete nosit dolů nebo vyklopit. Výběr je vskutku široký!

Zdroj: Cosmopolitan, Freundin