Přejít k hlavnímu obsahu

VIDEO: Hvězdný tenista Roger Federer v slzách. Jeho poslední zápas byl plný emocí

Sportovní svět si tento večer bude ještě dlouho pamatovat. Byl plný slz, loučení, dojemných momentů a sám Roger Federer se nemohl rozloučit lépe s tenisovým světem, když se rozhodl ukončit svoji hvězdnou kariéru.

Roger Federer (41) je bývalým prvním tenistou světa a dvacetinásobným grandslamovým šampionem. Ve svém posledním zápase ve čtyřhře podlehl americké dvojici. Jeho poslední „prohra“ na kurtech se ovšem nijak nepodepsala na velkolepém rozloučení, které dojalo k slzám i někoho, kdo tenisu neholduje.

Video rozloučení

Roger Federer’s emotional final bow following defeat alongside Nadal | 9 News Australia

A teary Roger Federer has bid adieu to professional tennis with a loss in his final match, playing doubles alongside his long-time on-court rival Rafael Nada...
youtube.com

Rodina nesla oznámení o konci kariéry různě

Roger se rozhodl ukončit kariéru a rodině to oznámil na společné dovolené. Zatímco děti byli v šoku a konec tenisové legendy obrečely, jeho manželka Mirka pocítila velkou úlevu. Protože jestli poslední roky pro mě byly těžké, tak pro ni musely být ještě těžší. Se všemi mými zraněními ji už vůbec netěšilo sledovat mé zápasy, skoro mi jí bylo až líto,“ svěřil se Federer.

Jeho děti Myla, Charlene, Leo a Lennart naopak zprávu přijaly se slzami v očích. „Tři z nich se rozplakali. A začali se ptát: to už nepojedeme do Halle, Wimbledonu nebo Indian Wells? Tak jsem jim řekl, že vlastně ne. Ale když budou chtít, můžeme na známá místa někdy vyrazit,“ prozradila tenisová legenda.

 

 

Módní podzim: Nejkrásnější kabáty, které sluší každé ženě a působí elegantně

Kabáty v žádném případě nejsou jen na zimu. Tyto modely rozbuší vaše módní srdce. Jako nepřehlédnutelný bonus je to, že se hodí naprosto ke každému outfitu a bude vám slušet, ať je vám 30 nebo 50.
svetzeny.cz

Konec, ale ne tak úplně

Ačkoli profesionální dráhu oficiálně končí, na tenisovém kurtu ho ještě můžete vidět. Plánujete totiž do roka zorganizovat exhibiční zápas pro zvané hráče. „Myslím, že bych stále ještě dokázal naplnit stadiony. A nemusí to být zrovna dvaapadesát tisíc lidí jak v Kapském městě,“ připomněl veleúspěšnou akci s Rafaelem Nadalem z roku 2020.

Zdroj článku