Přejít k hlavnímu obsahu

Představitelka stařenky z Titanicu kdysi patřila mezi nejkrásnější ženy světa: Podívejte se na její fotky z mládí

Stařenka z filmu Titanic se vryla do paměti snad každému fanouškovi tohoto filmu. Její představitelkou je Gloria Stuart, herečka, která ve své době rozhodně patřila mezi nejkrásnější ženy světa. Jaký byl její životní příběh?

Představitelka stařenky z Titanicu kdysi patřila mezi nejkrásnější ženy světa

Představitelka legendární stařenky z Titanicu se jmenovala Gloria Frances Stewart. Narodila se 4. července 1910 v Kalifornii. Její otec pracoval jako státní zástupce, matka byla v domácnosti. Měla ještě dva mladší bratry – Franka a Thomase. Bohužel Thomas v raném dětství zemřel. To však nebyla jediná tragédie, která rodinu stihla. Otec Glorie se časem vypracoval na soudce, ovšem ještě předtím, než byl do funkce jmenován, jej srazilo auto. Matka začala pracovat na poště, aby své děti uživila. Později se znovu provdala za movitého podnikatele Freda J. Finche. Gloria však jeho příjmení nepřijala a ponechala si Stewart až do startu své kariéry, kdy si jej změnila na Stuart.

Titanic nebyl jediným trhákem v její kariéře

Gloria Stuart nejprve navštěvovala střední školu v Santa Monice, posléze začala studovat Kalifornskou univerzitu v Berkeley. Specializovala se na drama a filozofii. Brzy však studií zanechala a provdala se za sochaře Blaira Gordona Newella. Společně žili bohémským životem a pohyvbovali se v uměleckých kruzích. Gloria Stuart tou dobou pracovala pro noviny Carmel. V roce 1932 rozjela svou hereckou kariéru, když podepsala smlouvu s Universal Studios. Ihned se stala oblíbenkyní režiséra Jamese Whalea, který ji obsadil do filmů The Kiss Before the Mirror či Neviditelný muž. Později začala natáčet filmy pro 20th Century Fox, objevila se celkem v 42 z nich.

Jak dnes vypadají hvězdy přelomu milénia: Nicole Scherzinger a Christina Aguilera snad nestárnou

Nicole Scherzinger, Christina Aguilera, Shania Twain a další – to jsou hvězdy přelomu milénia, které jsme milovali. Jak dnes vypadají nejslavnější osobnosti této éry? Mnohé z nich snad nestárnou, jaké jsou jejich tipy pro krásu?
svetzeny.cz

Krásná herečka procestovala svět

V roce 1934 se cesty Blaiea a Glorie rozešly, pár se rozhodl rozvést. Téhož roku se Gloria provdala za scénáristu Arthura Sheekmana. Rok nato se jim narodila dcerka Sylvia. Pár se rozhodl, že procestuje svět. I přes probíhající druhou světovou válku vyrazili na cesty, dokonce se pokusili přidat v roce 1939 k francouzskému odboji, ale byli odmítnuti, a tak sedli na loď a vrátili se do New Yorku. Zde se Arthur pokoušel prosadit na poli divadelních her, ale nedařilo se mu, a tak se pár přesunul zpět do Hollywoodu. Stuart tou dobou podporovala vojáky v nemocnicích, jezdila po celé zemi. Po válce si otevřela malý obchůdek s uměleckými předměty. Načas se posléze pár usadil v Itálii.

Osvěžující proměna a velký návrat Cameron Diaz: V necelých padesáti je znovu filmovou ikonou

Cameron Diaz je jako chameleon. Na premiérách a společenských akcích platí za krásku, v osobním životě se nejlépe cítila nenalíčená a v teplácích. Když opustila svět filmu, přestala přirozeně tolik řešit, jak vypadá. Nyní je ale hvězda zpátky a její proměna je okouzlující!
svetzeny.cz

Gloria Stuart téměř 30 let nikde nehrála, vše však mění rok 1975, kdy je Arthurovi diagnostikována Alzheimerova choroba. Gloria o něj pečuje až do jeho smrti, která nastala v roce 1978. Po jeho smrti se Gloria k filmu vrací. Nezanevřela však ani na cestování, které s Arthurem tolik milovali, sama vyrazila do Indie, Evropy i Afriky. Pět let po manželově smrti potkává spolužáka z vysokoškolských let Warda Ritchieho, který je ovdovělý. Zamilují se do sebe. Jsou důkazem, že láska kvete v každém věku. Společně pracují v oboru tiskařství, ve kterém Ritchie dlouhé roky podniká. Časem však Gloria už není schopná pracovat s malými písmenky a těžkým tiskařským lisem.

Herečka zemřela v požehnaném věku

V té době Gloria netuší, že životní role na ni teprve čeká. V roce 1996 Ritchie umírá na rakovinu. Gloria v té době přijímá roli stoleté Rose v Cameronově filmu Titanic. Tato role ji proslavila po celém světě. V roce 2000 si vyslouží ocenění, po kterém prahne každá herečka – zlatou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Umírá ve věku 100 let v roce 2010 ve spánku na respirační selhání, podobně jako její postava Rose DeWitt Bukater.

Podívejte se na její fotky z mládí
Zdroj článku