Přejít k hlavnímu obsahu

Greta Garbo: Největší svůdnice Hollywoodu. Podlehli jí ženatí muži, slavné ženy i homosexuálové

Greta Garbo je jednou z hollywoodských legend éry němého filmu. V USA se dokázala prosadit, přestože zpočátku neuměla byť slovo anglicky. Všechny okouzlila svým šarmem. Nikdy se nevdala, přesto jí slavné ženy i muži klečeli u nohou. Toto je pozoruhodný životní příběh jedné z největších hollywoodských hvězd.

Herečka měla pestrý život

Gretu Garbo si určitě vybavíte z filmů jako je Dáma s kaméliemi, Mata Hari či Božská žena. Herečka tehdy patřila mezi hollywoodskou elitu. Nejen její dráha herečky, kdy se dokázala prosadit v Hollywoodu, aniž by uměla slovo anglicky, je zajímavá. I její sexuální život byl pořádně pestrý. Greta Garbo by se dala označit za největší svůdnici Hollywoodu. Nikdy se nevdala, ale milenců a milenek měla spoustu. Nepohrdla ani ženami, homosexuály či ženatými muži.

Mohlo by se vám líbit

Krasavec Danny z filmu Pearl Harbor: Takto vypadá po 20 letech od uvedení snímku. Sdělil i důvod, proč opustil Hollywood

Herec Josh Hartnett utkvěl řadě lidí v paměti jako kapitán Danny Walker z oscarového snímku Pearl Harbor. Následovaly další úspěšné filmy, pak ale jako by se po herci slehla zem. Čemu se dnes věnuje a jaký byl hlavní důvod, proč dal Hollywoodu sbohem?
svetzeny.cz

Narodila se roku 1905 v chudé švédské rodině. Její otec pracoval jako uklízeč latrín - „Garbo“. Později toto označení přijme Greta Garbo jako své umělecké jméno. Greta Garbo vždy snila o tom, že se stane velkou hvězdou a obdivovanou herečkou. Poprvé debutovala v 15 letech v reklamě. Už v té době začínala randit, říká se, že jejím prvním milencem byl švédský olympionik Max Gumpel. Zálusk si prý ale dělala i na švédské prince, kdy schválně chodila kolem paláce doufajíc, že zaujme. Spekuluje se i o tom, že měla mít poměr se slavnou herečkou Marlene Ditrich, se kterou se měla potkat v Berlíně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Životní šanci proměnila

V roce 1924 zhlédnul vedoucí studia Louis B. Mayer film Ulička, kde není radosti, kde Greta Garbo účinkovala. Okamžitě mu učarovala, a tak jí učinil nabídku, která se neodmítá – šanci prorazit v Hollywoodu. S upsáním se studiím MGM Greta Garbo ani chvíli neváhala. Na plátně zazářila po boku herce Melvyna Douglase. „Nikdy jsem nehrál se ženou s takovou schopností vzbudit erotické pudy," řekl o ní herec.

Svou další roli ve filmu Tělo a ďábel zpočátku nenáviděla. Ovšem jen do chvíle, než zjistila, že hlavní roli bude hrát John Gilbert. Ti dva se do sebe zamilovali na první pohled. Zajiskřilo to mezi nimi a lásku na stříbrném plátně předstírat nemuseli. Není se co divit, že jejich herecký výkon byl tak přesvědčivý. Vášeň však časem vyhasla, důvodem bylo i to, že Greta odmítala Gilbertovy nabídky k sňatku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

O milence nouze neměla ani poté, jejím dalším partnerem se stal tlumočník Sven Hugo Borg. Jejím asi nejslavnějším milencem byl známý spisovatel Erich Maria Remarque, který proslul také jako sukničkář. Ten dokonce první setkání s ní popsal ve svém deníku. Byli však i muž, kterým se herečka zprotivila. Jedním z nich byl filmový režisér Orson Welles, který s Garbo utnul kontakt poté, co odmítla dát autogram vojákovi o berlích.

Mohlo by se vám líbit

Jessica Fletcherová z legendární detektivky To je vražda, napsala oslavila 96 let. V mládí vypadala jak porcelánová panenka

Kdo by neznal herečku Angelu Lansbury, která se divákům vryla do paměti jako legendární amatérská detektivka a spisovatelka Jessica Fletcherová z oblíbeného seriálu To je vražda, napsala? Herečka se však blýskla na stříbrném plátně daleko dřív za dob zlatého věku Hollywoodu.
svetzeny.cz

Mezi její milenky prý patřily: herečka Tallulah Bankhead, jazzová zpěvačka Billie Holiday, či tanečnice a herečka Louise Brooks. Nejblíž jí prý ale byla básnířka Mercedes de Acosta. Její monografie vydané v roce 1960 odhalily, jak silná citová vazba mezi nimi dvěma byla. Dle všeho je rozdělila žárlivost, zatímco básnířka se zamilovala, Greta Garbo se vázat nechtěla.

Nečekaně odešla z Hollywoodu

Svůj poslední film natočila v roce 1941. Druhá světová válka vše změnila. Během ní nebyl o Gretu Garbo zájem a jak se zdá, i samotná herečka ztratila touhu v kariéře pokračovat. Nikdy už na žádnou další nabídku nekývla. Z Kalifornie se přestěhovala do New Yorku, kde žila až do své smrti. Byla známá tím, že chodila na dlouhé procházky a nakupovala cenná umělecká díla. Naposledy vydechla 15. dubna roku 1990. Svět na ni bude vždy vzpomínat jako na jednu z největších legend filmu.

Zdroj: NY Post

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon
Mohlo by se vám líbit

Madonna čelí kritice kvůli retuším a filtrům: Grafik ukázal, jak by vypadala bez nich

Madonna již delší čas čelí kritice kvůli množství úprav, které má používat pro retušování svých fotografií. Grafik Hidreley vám ukáže, jak by Madonna vypadala, kdyby neexistovaly filtry a retuše. Změna je to skutečně velká.
svetzeny.cz