Olympionik Vít Chabičovský: Pohledný curler je velkým sympaťákem a novým idolem, jehož hvězda vylétla rychle vzhůru

Gabriela Maryšková | 18/02/2026
Vít Chabičovský
Foto: ČTK / CPA/ERBEN/ Getty Images

Přidejte si Svět ženy do oblíbených na Google zprávách

Stačilo pár zápasů pod olympijskými kruhy a zrodil se nový idol žen a dívek. Vít Chabičovský (21) bral společně se svou parťačkou na olympiádě sice osmé místo, ale už to je pro mladé sportovce velký úspěch. Vítek možná působí tak trochu jako flegmatik, ale s koštětem a kameny mu to jde na jedničku. Curling u nás sice není úplně rozšířeným sportem, ale právě díky pohlednému olympionikovi se nyní dostal i mezi mladé lidi, především slečny, které mohou na Vítkově urostlé postavě oči nechat.

Curling je sport, na který mají lidé různé názory. Pro někoho absolutně nepatří pod olympijské kruhy, protože zametat kámen koštětem můžou sportovci před domem. Nikdo se u toho nezapotí a jen si hrají, jako děti s kuličkami. Druhá skupina se přiklání tomu, že je to sport, u kterého musíte hodně přemýšlet a počítat. Ať se přikláníte k jednomu, či k druhému názoru, díky Vítkovi se stal curling na olympijských hrách mnohem sledovanějším.  

Vítkova parťačka s ním nejdříve hrát nechtěla

Ke sportu přivedla Víta maminka, která curling také hrála, a ve dvanácti letech začal s trénováním. Tehdy ještě ani netušil, že se jednou podívá na olympijské hry a své síly spojí s Julií Zelingrovou. Chabičovský nejdříve hrál logicky s klukama, ale před šesti lety přišel jejich společný trenér, že by bylo fajn vyzkoušet, jak by se jim vedlo v páru. „Já s Vítkem nejdřív moc hrát nechtěla, měla jsem vybraného jiného kluka, ale ten mě pak naštval. Tak jsem si to rozmyslela a vrátila se za Vítkem, aby se mnou hrál,“ přiznala Julie se smíchem pro Isport.blesk.cz, že mimo led spolu příliš času netráví a každý potřebuje svůj klid. 

Pohledný sportovec po úspěšné kvalifikaci uronil slzu

Postupně se sympatická dvojice mladých sportovců skvěle sladila a najednou začala porážet jedny zkušenější kolegy za druhými. „Julii bylo patnáct, mně sedmnáct, a vyhráli jsme mistrovství republiky,“ prozradil Vítek pyšně, že pak už nebylo cesty zpět a museli na sobě stále makat. Když pak byla jasná možnost kvalifikace na olympijské hry, podřídili tomu oba maximum a cesta do Itálie nebyla rozhodně jednoduchá. „Prožívala jsem to strašně moc. Dojalo mě to. A Vítka to dokonce rozbrečelo,“ popsala sportovkyně své pocity bezprostředně poté, co se s parťákem kvalifikovali pod olympijské kruhy.

Metoděj Jílek je novou hvězdou našeho rychlobruslení
Olympijský vítěz Metoděj Jílek: Cílevědomý sportovec odmítá alkohol a na olympiádě si šel tvrdě za zlatem

Curler musel ubrat ve škole

Tvrdá dřina za vysněným cílem však s sebou přinesla také trošku problémy ve škole. Oba studují vysoké školy a museli polevit s učením. „Rozhodl jsem se, že se vykašlu na dva předměty, abych se z toho nezbláznil,“ popsal Vítek pro Sportovnilisty.cz, že se pokusí nenechat se vyhodit ze Stavební fakulty na ČVUT. Na druhou stranu by profesoři mohli trochu přimhouřit oči, když mají ve svých řadách olympionika, který na největší sportovní události rozhodně neudělal ostudu.  

Vítek je velký sympaťák a nový idol

Do turnaje na olympijských hrách dali vše, a nakonec brali osmé místo. Mezi ostatními sportovci byli nejmladší a v podstatě jako amatéři bojovali proti profesionálům. „Jsme ale na sebe docela pyšní, protože vím, jak to bylo mentálně náročné se nevzdat, zvednout se, mít tu motivaci, že tu zvládneme vyhrát,“ popsal Vítek pro Českenoviny.cz, že musí pilně trénovat, aby se za čtyři roky mohli znovu vydat na olympijské hry, které se uskuteční ve Francii.

Martin Ručinský
Hokejový idol Martin Ručinský: Vyhlášený krasavec kdysi prožil bouřlivý vztah se známou modelkou. Dnes už ho tmavé vlasy nezdobí a je šťastný po boku učitelky ze školky

Po návratu do rodné země si pak sportovci vychutnávali zaslouženou pozornost, a především Vítek zástupy fanynek. Přece jen urostlý sportovec má pohlednou tvář, a navíc působí dojmem tak trochu floutka, který je ovšem ve své disciplíně nejlepší v republice.  

Chabičovský je velmi soutěživý

Na první pohled by se mohlo zdát, že je olympionik flegmatik, kterého nic nerozhodí, ale opak je pravdou. „Nejsem uvnitř vůbec klidnej. Jsem hrozně soutěživej, takže pokud se nedaří, jsem hodně frustrovanej. Víc než normální lidi. Docela s tím bojuju,“ přiznal Vítek, že mu pomáhají sezení s mentálním koučem, který zklidní jeho výbušnou povahu. To je ale malá drobnost a přece jen, kdyby sportovec nebyl soutěživý, tak by nemohl podávat skvělé výkony a neustále se zlepšovat. 

Každopádně, jak už bylo řečeno, díky Vítkovi se curling dostal zase o kousek více do povědomí diváků a třeba přitáhne k tomuto sportu další naděje. Na nezájem slečen si tak sportovec nemůže stěžovat a necháme se překvapit, jestli trošku povolí tréninkový program a najde si čas na nějaké to randíčko. Před sebou tak má Chabičovský ještě, doufejme, dlouhou kariéru a zkušenosti z olympijských her jsou k nezaplacení.  

Věděli jste, že také mezi ženami jsou sportovkyně, pro které kariéra rozhodně nekončí porodem, a naopak jako maminky září nejen na zasněžených svazích?

Dostávala jsem dřevákem na zadek: Herečka Zuzana Zlatohlávková otevřeně nejen o svém divokém temperamentu a tenisové kariéře

Vít Chabičovský curler sportovec idol olympiáda 2026

Nejčtenější články

Druhý květnový úplněk přinese silnou energii změn. Podle astrologů otevře emoce i staré vztahy Kvíz: Znáte písně Waldemara Matušky? Zkuste doplnit nejen text. Všech 10 správných odpovědí zvládne jen opravdový fanoušek “Protěžovala jsem nejstaršího syna, teď se mi to vrátilo a děti se mnou nemluví,” pláče Vladimíra

Doporučujeme

Načíst další

Mohlo by se vám líbit

Marianne Bydlení