Přejít k hlavnímu obsahu

Láska nebeská po 20 letech: Charismatický Hugh Grant prozradil pravdu o taneční scéně

Info ikona
Láska nebeská

Láska nebeská oslaví na podzim v roce 2023 dvacet let od své premiéry. Už nyní se ovšem připravuje speciál tohoto ikonického filmu, kde se sejdou hvězdy této romantické komedie. Pamatujete na taneční scénu? O té prozradil Hugh zajímavé věci.

Taneční scéna Hugha Granta v Lásce nebeské je jedním z nejoblíbenějších momentů britské vánoční klasiky z roku 2003 – ale samotný herec nebyl zrovna nadšený z toho, že musel tančit. Ještě méně byl nadšený, že scénu musel vůbec zkoušet.

Ikonickou scénu nesnáší

Časopis PEOPLE získal exkluzivní materiály z připravovaného speciálu ABC News „The Laughter & Secrets of Love Actually: 20 Years Later“, což je dokument připravovaný na počest 20 let filmu od premiéry, ve kterém Grant přiznává, že tento taneční nápad „nenávidí“.

Taneční scéna, kterou milují miliony fanoušků

Love Actually - Hugh Grant dancing

youtube.com

Toužil po změně scénáře

"Viděl jsem to ve scénáři a říkal jsem si, 'No, budu to dělat nerad'," vzpomíná na Hugh Grant ve speciálu. "Vůbec se mi nechtělo tančit, natož to zkoušet."

Své řekl i další důležitý člověk na scéně. "Pořád říkal ne," dodává scénárista/režisér Richard Curtis a žertuje, "Myslím, že doufal, že onemocním nebo co, a my si řekneme: Ach, no, jaká škoda, budeme muset změnit taneční scénu, nebo vyřadit."

Vyrušení sekretářkou nebylo ve scénáři

 

Curtis říká, že Grant „byl nevrlý“ v den, kdy scénu natáčeli, ale „byl to smluvní závazek“, který dodržel."Smluvní gilotina, ano," říká Grant a dodává: "A mimochodem jsem mimo rytmus, zvlášť na začátku, když vrtím zadkem."

Grant si připisuje myšlenku, že sekretářka premiéra přistihla při činu, což rychle ukončí jeho improvizované boogie. Má tak velkou zásluhu na konečné vtipnosti této scénky. Ostatně kdo z nás nemiluje tuhle již klasiku, že?!

Zdroj článku

Lamač dívčích srdcí Hugh Grant se po delší době ukázal na veřejnosti. Vlasy mu zbělely, elegance zůstala

svetzeny.cz