Přejít k hlavnímu obsahu

Královna Alžběta prolomila ledy a poprvé promluvila o zesnulém princi Philipovi

Info ikona
Královská rodina

Královna Alžběta hovoří o zesnulém princi Philipovi poprvé od jeho smrti v dubnu ve věku 99 let. Při jaké příležitosti si vzpomněla na svého manžela a podělila se tak s okolím o krásnou vzpomínku?

Panovnice královna Alžběta (95) připomněla lásku, kterou se svým zesnulým manželem sdíleli ke Skotsku na slavnostním zahájení šestého zasedání skotského parlamentu. Akce se zúčastnili i princ Charles a jeho manželka Camilla, známá jako vévodkyně z Rothesay ve Skotsku.

„Už dříve jsem mluvila o své hluboké a trvalé náklonnosti k této nádherné zemi a o mnoha šťastných vzpomínkách, které jsme s princem Philipem měli vždy, když jsme zde trávili čas,“ řekla královna ve svém projevu. „Často se říká, že místo tvoří lidé, a je jen málo míst, kde je to tak pravdivé než ve Skotsku.“

Móda nešla stranou ani tentokrát

Pro tuto událost si královna Alžběta oblékla alpský zelený vlněný kabátek z vlny a zlaté zářivé květinové šaty s potiskem, oba od Stewarta Parvina, s kloboukem, který je z dílny Rachel Trevor Morgan. Její Veličenstvo také vyneslo diamantového brož královny Marie.

Vévodkyně z Rothesay měla na sobě zelené kabátové šaty zdobené tothanem Rothesay od pana Roye, zelený baret od Philipa Treacyho a vlastní brož s diamantem.

V červenci uskutečnila monarcha svou první samostatnou cestu po smrti prince Philipa na hrad Balmoral ve Skotsku, kam se manželé tradičně přesídlovali od srpna do podzimu. Královna Alžběta a princ Philip naposledy společně strávili dovolenou na pozemku ve Skotské vysočině v srpnu 2020.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.