Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězda filmu Přelet nad kukaččím hnízdem, který režíroval Miloš Forman, zemřela

Slavná zdravotní sestra Mildred Ratched zemřela. Herečce Louise Flatcher bylo 88 let. Americkou herečku proslavila role chladně kalkulující zdravotní sestry Mildred Ratched ve filmu režiséra Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem (1975). Za herecký výkon ve Formanově filmu dostala Oscara za hlavní ženskou roli.

Oscarová herečka Louise Fletcher

Louise Fletcherová, která získala Oscara za nejlepší herečku za svůj nesmazatelný výkon v roli sestry Ratched ve filmu Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem, zemřela v pátek ve svém domě ve Francii. Bylo jí 88.

Přelet nad kukaččím hnízdem

Klasický film, založený na románu Kena Keseyho a zkoumající tendenci autority prostřednictvím příběhu pacientů a personálu psychiatrického oddělení, získal v roce 1976 pět Oscarů, včetně nejlepšího filmu a nejlepšího herce pro Jacka Nicholsona.

„Přelet nad kukaččím hnízdem“ byl prvním filmem po více než čtyřech desetiletích, který vyhrál hlavní kategorie nejlepšího filmu, režiséra, herce, herečky a scénáře. Byl nominován na další čtyři Oscary a byl také významným kasovním trhákem.

VIDEO: Hvězdný tenista Roger Federer v slzách. Jeho poslední zápas byl plný emocí

Sportovní svět si tento večer bude ještě dlouho pamatovat. Byl plný slz, loučení, dojemných momentů a sám Roger Federer se nemohl rozloučit lépe s tenisovým světem, když se rozhodl ukončit svoji hvězdnou kariéru.
svetzeny.cz

Role zlé zdravotní sestry byla její životní, ale ne jedinou

Dalo by se však namítnout, že role sestry Ratched a Oscara, kterého si herečka za tento výkon vysloužila, nakonec Fletcherové více uškodil než pomohl: V recenzi hororu „Flowers in the Attic“, ve kterém herečka hrála v roce 1987 se spisovatel Washington Post vyjádřil takto: „Fletcherová by si měla promluvit se svým agentem o těchto stereotypních ‚zlých‘ rolích, ve kterých je čím dál nudnější.“

Ale Fletcherová možná prosila svého agenta o větší rozmanitost rolí, ale marně.

Naposledy se objevila v roce 2013 v celovečerním filmu „A Perfect Man“ s Lievem Schreiberem a Jeanne Tripplehornovou v hlavních rolích.

Rodina

Fletcherová byla vdaná s Bickem, hollywoodským literárním agentem, který byl také později producentem, v letech 1959-78. Zemřel v roce 2004. Manželé měli dva synovy: Johna Dashiell Bicka a Andrewa Wilson Bicka.

Zdroj článku