Přejít k hlavnímu obsahu

Facka na Oscarech má tvrdou dohru: Will Smith může přijít o sošku. Herec se veřejně omluvil, rada bude řešit, jak ho potrestat

Info ikona
Will Smith

Každý čin má svůj následek. Své o tom ví Will Smith, kterému kromě ostudy po celém světě, hrozí i trest od správní rady Oscarů. Co nejhoršího se může stát? Můžou mu vzít Oscara?

Téměř 24 hodin poté, co udeřil Chrise Rocka na udílení cen Akademie 2022, se Will Smith na Instagramu omluvil. Ve svém příspěvku označil násilí za „jedovaté a destruktivní“ a svým stoupencům řekl, že jeho činy jsou „nepřijatelné a neomluvitelné“. Šel se obrátit přímo na Rocka s tím, že fyzický útok byl „přes čáru“ a „chybný“.
 

Akademie odsuzuje činy Willa Smitha

Smithovo prohlášení přichází poté, co The Hollywood Reporter uvedl, že Rada guvernérů Akademie se incidentem zabývá a že na středu je naplánováno setkání, na kterém se projedná další postup.

‚‚Akademie odsuzuje činy pana Smitha na včerejší show. Oficiálně jsme zahájili formální přezkoumání incidentu a prozkoumáme další kroky a důsledky v souladu s našimi stanovami, standardy chování a kalifornskými zákony,’’ stojí v prohlášení.

O sošku snad nepřijde

"Whoopi Goldberg, která slouží v Radě guvernérů, v The View vysvětlila , že Smithův Oscar by mu neměl být sebrán: ‚‚Toho Oscara mu nevezmeme. Jsem si jistá, že to bude mít následky, ale nevím jaké. Nemyslím si, že to udělají a vezmou mu sošku.’’

Chybu uznal po chvíli

Později v show Smith vyhrál Oscara za nejlepší mužský herecký výkon za ztvárnění Richarda Williamse v jeho filmu King Richard . Když nastoupil na pódium, uznal konfrontaci a přirovnal obranu své ženy k Williamsově lásce k jeho rodině.

Věřte tomu nebo ne, ale není to ani poprvé, co se Pinkett-Smith stala terčem jednoho z Rockových vtipů. V roce 2016 si udělal legraci o tom, že Pinkett-Smith bojkotuje předávání cen kvůli jeho nedostatečné rozmanitosti a vysmál se tomu, že nedorazila na předávání. V roce 2022 mu druhý vtípek na její triko už tak lehce neprošel.

zdroj: People.com, NY news, CNN

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.