Přejít k hlavnímu obsahu

Extrémně smolný rok pro krásnou Shakiru: Kvůli daním je odsouzena, teď hlásí rozpad vztahu po více než 10 letech

Info ikona
Shakira

Zpěvačka Shakira oslavila letos 45. narozeniny, ovšem jinak příliš důvodů k radosti nemá. Nyní potvrdila, že se jí rozpadl vztah se slavným fotbalistou, pár měsíců předtím řešila svoje odsouzení za daňové podvody.

Shakira a dlouholetý přítel Gerard Piqué se rozešli! ‚‚V tuto chvíli žádáme o soukromí pro blaho našich dětí, které jsou naší maximální prioritou’’ uvedl pár ve společném prohlášení v sobotu. 

Společné prohlášení, které potvrdilo spekulace

‚‚S politováním musíme potvrdit, že se rozcházíme,’’ uvedl pár. ‚‚Žádáme v tuto chvíli o soukromí pro blaho našich dětí, které jsou naší maximální prioritou. Předem děkujeme za pochopení a respekt.’’

Dvojice, která má dva syny,  Milana (9) a Sashu (7), poprvé potvrdila svůj vztah v březnu 2011. Setkali se na natáčení jejího videoklipu k písni „Waka Waka (This Time for Africa)“, který sloužil jako oficiální píseň mistrovství světa ve fotbale 2010. Zpráva o jejich odloučení přichází poté, co španělský zpravodajský portál El Periodico uvedl, že 35letý fotbalista opět žije ve svém domě v Barceloně – pryč od Shakiry a dětí.

Poslední společná fotografie

Pár letos společně oslavil Valentýna a Shakira sdílela fotku k této příležitosti na sociálních sítích. V průběhu let se pár sporadicky objevoval na červeném koberci a Shakira ho podporovala na jeho fotbalových zápasech – často s sebou vzala i děti.

Jsou pro posměch svým fanouškům i bulváru: Jennifer Gray byste nepoznali, kdo další ztratil soudnost?

svetzeny.cz

Odsouzená Shakira

Shakira je obviněna, že dluží 15 milionů dolarů na daních za příjmy, které vydělala v letech 2012 až 2014. Byla shledána vinou, ovšem podala odvolání, které jí úsměv na tváři rozhodně nevykouzlí. Soud ve Španělsku totiž údajně zamítl Shakiřino odvolání v případu daňových podvodů a rozhodl, že existuje dostatek důkazů, aby bylo možné pokročit.

45letá zpěvačka byla dříve obviněna z nezaplacení 14,5 milionu eur (15,5 milionu dolarů) na daních z příjmů, které vydělala v letech 2012 až 2014, informovaly agentury Associated Press a Reuters. Trvalé bydliště Shakiry bylo zpochybněno, protože žalobci podle agentury AP tvrdí, že žila ve Španělsku, zatímco její oficiální bydliště bylo v té době na Bahamách.

Španělské zákony říkají, že pokud jednotlivec stráví v zemi více než 183 dní, je považován za legálního rezidenta a je povinen platit daně z příjmu získaného v mezinárodním měřítku. Ti, kdo stráví ve Španělsku méně než 183 dní, by však odpovídali pouze za příjem získaný v této zemi.

Poprvé byla obviněna z daňových úniků v lednu 2018. Ten únor zaplatila na dlužných daních téměř 25 milionů dolarů.

Zdroj: Associated Press, Reuters, People