Přejít k hlavnímu obsahu

Co dnes dělá inženýrka Tejfarová ze Slunce, seno? Kateřina Lojdová má peněz jako šlupek, hereckou kariéru pověsila na hřebík

Inženýrka tříbarevná, jedna. Kateřina Lojdová (61) sice už dávno pověsila herectví na hřebík, ale tohoto titulu z letní komedie Slunce, seno a pár facek se už nikdy nezbaví. V reálném životě se má sympatická blondýnka jako královna. Vdala se za movitého muže a stala se maminkou a manželkou na plný úvazek.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Poznáte legendární české filmy podle fotografie? Otestujte si svoje znalosti

České filmy jsou výjimečné. Archiv našich legendárních filmových skvostů čítá desítky, ne-li stovky filmových klasik, které jednoduše milujeme. Dokážete pomocí jediné fotky poznat název české filmové klasiky? Otestujte si svoje znalosti v zábavném kvízu.
svetzeny.cz

K roli paní učitelky Tejfarové z autoškoly, po které šíleli žáci z celých Strakonic, se Kateřina dostala jak se říká ‚‚přes postel”, ale nemusela v ní být ona. ‚‚Když přišla nabídka na roli v Slunce, seno a pár facek, tak jsem hned věděla, že to má jediný důvod. Autor scénáře Petr Markov tehdy totiž spal s mou maminkou," přiznala Lojdová deníku Blesk s úsměvem. Režisér Zdeněk Troška (70) pak Kateřině napsal roli přímo na míru. 

Tejfarka s tváří anděla

Energická kočka Tejfarka, která pořádně rozvíří poklidný život v Hošticích je nezapomenutelná, stejně, jako hlášky související  s její postavou. ‚‚Tvář skoro jako anděl měla, vlídně ke mně promluvila a hebkou svou rukou prach z mého roucha očistila," popisuje farář Otík svým drbnám inženýrku Gábinu, která ho smetla na kole. Po natočení posledního dílu z trilogie hoštických komedií ale Kateřina s herectvím sekla a zabrousila do zcela jiného odvětví.

Mohlo by se vám líbit

Jak dnes žije Miluna z trilogie Slunce, seno…: Od hoštické potvory po velmi úspěšnou manažerku se zlatým kontem

Dnes už legendární trilogie se řadí mezi nezapomenutelné letní komedie. Zrodila několik hvězd a mezi nimi i potvoru Milunu, kterou si zahrála Petra Pyšová (55). Sympatická brunetka se ke smůle všech jejích obdivovatelů ale herectví dále nevěnovala a vyšlapala si zcela jinou a velmi úspěšnou kariéru.
svetzeny.cz

Politické ambice 

Vrhla se na politickou dráhu za stranu ODA a do roku 1996 zasedala v Poslanecké sněmovně. Chvíli pak ještě fungovala jako tisková mluvčí své strany a podílela se na jejích předvolebních spotech. Herečka a dabérka pověsila i politiku na hřebík a rozhodla se naplno věnovat rodině. Stala se ženou v domácnosti a tato role jí plně vyhovuje. 

Boháč na bílém koni

Osud přihrál Kateřině do cesty mediálního podnikatele a finančníka Michela Fleischmanna (71). Movitému partnerovi, jenž se po emigraci do Francie vrátil zpět do vlasti, porodila dvojčata Kláru a Maxe. Manželé si žijí poklidným životem a když už vyrazí někam do společnosti, musí se jednat o velkou událost. Nehledě na to, že v Česku se teď moc nevyskytují. Vzhledem k manželově vzdělání na pařížské Sorbonně, vztahu k zemi galského kohouta a všeobecnému přehledu se totiž Fleischmann stal v roce 2020 velvyslancem ve Francii.

Inženýrka Tejfarová tak má i dnes ‚‚peněz jako šlupek”, akorát auto namísto z Tuzexu z vyhlášeného autosalonu.

Kateřina s manželem Michelem

Info ikona
Lojdová s manželem.
Zdroj článku