Přejít k hlavnímu obsahu

Harry Potter: Velký návrat do Bradavic oživil staré kouzlo a odhalil tajné lásky herců

Uplynulo již 20 let od vydání prvního filmu z kouzelnické série o Harrym Potterovi a tvůrci se rozhodli pro retrospektivní speciál na oslavu tohoto výročí. Herci i režiséři se tak vracejí do známých kulis bradavického hradu, kde vzpomínají na natáčení i své tajné lásky.

Daniel Radcliffe se zamiloval do starší kolegyně

Představitel Harryho Pottera se nezamiloval do žádné ze svých vrstevnic, ale okouzlila ho herečka Helena Bonham Carter, která je o 23 let starší než on a ve filmech hrála Potterem nenáviděnou Bellatrix Lestrangeovou. Dokonce jí tehdy napsal milostný dopis poté, co ho herečka požádala o autogram. V dopise mimo jiné vyjádřil potěšení nad tím, že mohl být jejím „táckem“ v tom smyslu, že jí vždycky držel kávu. Napsal také, že ji miluje a přeje si, aby se narodil o deset let dříve, aby měl šanci. Herečka si dopis schovala a dala ho během speciálního dílu herci přečíst nahlas. Oba herci se na celou záležitost dívají zpětně s humorem a jsou z nich dobří přátelé. Radcliffe přitom málem ve filmech vůbec nehrál, jelikož byli jeho rodiče původně proti. Důvodem bylo, že smlouva musela být podepsána pro všech sedm filmů a natáčení mělo probíhat v Los Angeles, což jeho rodiče považovali za obrovské  narušení jeho života. Nakonec však díky producentovi Davidu Hyemanovi svého syna na konkurz poslali a stal se z něj slavný Harry Potter.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Tajemství Harryho Pottera. Podívejte se na video, jak se herci poprvé setkali

Tajemná komnata je otevřena. Přečtěte si zajímavosti, které spisovatelka JK Rowlingová prozradila o svých knihách, kde je hlavním hrdinou kouzelník Harry Potter a jeho přátelé.
svetzeny.cz

Emma Watson se zamilovala do nepřítele

Emma, která ztvárnila postavu Hermiony Grangerové, se zase přiznala, že se během natáčení bláznivě zamilovala do svého hereckého kolegy Toma Feltona, který ztvárnil úhlavního nepřítele ze školy Draca Malfoye. Herečka vzpomínala, že se do herce zamilovala při doučování, na kterém je učitel požádal, aby nakreslili, jak si představují Boha. Felton pak nakreslil dívku na skateboardu s obrácenou kšiltovkou, což Emmu naprosto dostalo. Přestože se herci nikdy nedali dohromady, existuje mezi nimi vzájemná láska. Jak však oba herci tvrdí, jde spíš o pouto podobné sourozeneckému. Tom se přiznal, že měl pro Emmu vždycky slabost a snažil se ji ochraňovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Otestujte své kouzelnické znalosti! 20 otázek za 20 let od vydání bestselleru o Harrym Potterovi

Tento měsíc je to dvacet let, co vyšla první kniha o čarodějovi Harrym Potterovi. Málokdo by čekal, že dětská kniha, kterou odmítla celá řada nakladatelů, odstartuje natáčení úspěšných filmů, stavění zábavních parků a celosvětovou mánii. Podrobte své znalosti testu a zjistěte, co jste se za dvě dekády s kouzelným světem Bradavic naučili.
svetzeny.cz

Rupert Grint měl problém s polibkem

Rupert Grint, který ve filmech hrál Rona Weasleyho, nejlepšího kamaráda Harryho Pottera, zase ve speciálu prozradil, že měl ledvinové kameny, má dítě a cítí se na svůj věk. Tomu se jeho herecký kolega Radcliffe nevěřícně zasmál. Dále také spolu s Emmou vzpomínal na to, jak bylo těžké natáčet scénu, kdy měl Emmu políbit, jelikož spolu vyrůstali a připadali si jako sourozenci bez jakýchkoliv romantických citů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zrzek z Harryho Pottera sdílel fotku své dcery, která "zbořila" Instagram. Její jméno vás překvapí

Herec Rupert Grint, kterého všichni známe z filmů o kouzelníkovi Harrym Potterovi, se pochlubil na svém Instagramu fotkou své dcery a fanoušky doslova šílí.
svetzeny.cz

Alan Rickman si vyžádal osud své postavy přímo od autorky

Alan Rickman si pro svoji roli Severuse Snapea vyžádal celý příběh jeho postavy přímo od autorky knižní ságy J.K. Rowlingové, aby se do svojí role mohl lépe vžít. Znal tak celý příběh postavy dříve než kdokoliv jiný, včetně režisérů. Příběh postavy nikdy nikomu dopředu neprozradil. Ve slavnostním speciálu na herce jeho kolegové s úctou a láskou vzpomínají, jelikož Alan Rickman dne 14. ledna roku 2016 zemřel.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Draco Malfoy z Harryho Pottera vzdal hold své filmové matce, která podlehla rakovině

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Média informovala o úmrtí herečky Helen McCroryové minulý týden a její filmový syn Draco Malfoy sdílel jejich společnou fotografii na svém profilu a napsal popisek, který vás dojme.
svetzeny.cz

Zdroj: NBCnews