Přejít k hlavnímu obsahu

Předcházejte problémům s trávením

Někteří z nás nemají léto spojené jenom s koupáním, opalováním a grilováním, ale taky s nepříjemnými střevními potížemi. Krušné chvilky ale nejsou to jediné, co vám mohou přivodit. Průjem může celkově rozhodit rytmus vašeho organismu. Existuje ale snadné řešení.

Párek v rohlíku, smažená jídla a sladké nápoje především na koupalištích nás lákají na každém rohu. Odolat je těžké, ale když už si tyto dobroty dopřejeme, rozhodně bychom měli být obezřetní!

Jak funguje naše trávení
Když trávicí trakt funguje v normálním rytmu, strava a tekutiny normálně přechází ze žaludku do tenkého střeva. Strava se pak rozkládá a živiny jsou vstřebávány společně s větší částí tekutin. Zbývající nestrávená část a určité množství vody přechází do tlustého střeva, kde je absorbována další voda a zbytek nakonec z těla odchází. 

Když jsou buňky v tenkém nebo tlustém střevě podrážděné, přirozený a pravidelný pohyb střev se může příliš zintenzivnit. Důležité soli, tekutiny a živiny ze stravy, kterou sníte, procházejí do tlustého střeva příliš rychle. Tělo absorbuje méně vody a výsledkem je řídká nebo vodnatá stolice, obecně známá jako průjem.

Je velmi důležité průjem okamžitě zastavit a předejít tak dehydrataci organismu!

Nepodceňujte průjem

· Neléčený průjem může vést ke ztrátě tekutin a solí, což může způsobit dehydrataci.

· Dehydratace zapříčiněná ztrátou vody řídkou stolicí může mít vážné důsledky – zejména u dětí, dlouhodobě nemocných lidí a seniorů.

· Abyste předešli nežádoucím důsledkům dehydratace, je třeba okamžitě jednat a zastavit příznaky průjmu pomocí léků proti průjmu, jako jsou např. léčivé přípravky Imodium® a zajistit dostatečnou hydrataci organismu.

Štěstí přeje připraveným
Buďte tedy připraveni i vy. Neustále s sebou noste antibakteriální gel nebo ubrousky, kterými si můžete otřít ruce před konzumací jakéhokoli jídla. Mějte ve své domácí lékárničce i „S.O.S.“ lék, který rychle vyřeší případné potíže. Doporučujeme zvolit takový, který obsahuje účinnou látku loperamid, která reguluje pohyb střev a tím prodlužuje průchod potravy střevem, jako je Imodium® Rapid. Léčivé přípravky Imodium® neovlivňují přirozenou střevní mikroflóru a svým účinkem pomáhají obnovit přirozený rytmus střev. Díky prodloužení průchodu potravy střevem může tělo začít vstřebávat tekutiny, soli a živiny, jako to dělá za normálního stavu. Imodium® Rapid se okamžitě rozpouští na jazyku a není třeba jej zapíjet vodou, má příjemné mátové aroma a je vhodný i pro děti od 6 let. Při průjmu platí zásada rychle jej zastavit, aby nedošlo k dehydrataci. Buďte na takové situace vždy připravení a užijte si léto bez zdravotních problémů.