Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion

Podpořte imunitní systém (svůj i svých dětí). Vrátí vám to!

Info ikona
Jak podpořit imunitní systém

Dobře fungující imunitní systém je základem zdravého života. Jsou ale období, kdy dostává více zabrat, proto bychom se na něj měli více zaměřit a podpořit jeho fungování.

Promotion

O svůj organismus a jeho imunitní systém bychom se měli starat. Ať už tím, že dbáme na kvalitní spánek, nebo pravidelný pohyb, neměli bychom zapomenout na pestrou a vyváženou stravu bohatou na vitamíny, minerály a další a prospěšné látky, a také na pitný režim, jehož základem by měla být čistá voda. Ovšem potřeba vitaminů a minerálů stoupá v období rekonvalescence, při vyčerpání organismu, při dlouhodobém vystavení stresu a při stárnutí organismu. Proto je důležité doplňovat vitaminy a minerály průběžně, jak prostřednictvím plnohodnotné stravy, tak kvalitními doplňky stravy.

Jak funguje imunita? 

Imunitní systém se formuje během našeho života vlivem změn, jak vnitřního, tak vnějšího prostředí a vytváří se tak nespecifická neboli imunita získaná. Imunitu vrozenou máme zapsanou v genech s velmi rychlou reakcí proti nepřátelským patogenům. Imunitní systém je komplexní a právě z velké míry rozhoduje o tom, jestli člověk onemocní, do jaké míry a jak se s nemocí vypořádá.

Info ikona
Jak podpořit imunitu

Mateřské mléko a kolostrum – proč je tak důležité?

Vývoj imunitního systému nastává již během vývoje plodu v těle matky. Velký a významný podíl na rozvoji imunitního systému novorozence v prvních dnech má první mateřské mléko zvané kolostrum. Kolostrum obsahuje velké množství vitaminů, minerálů, stopových prvků a také významné bílkoviny. Co však činí z kolostra biologicky nejvíce hodnotnou látku, jsou složky imunitních a růstových faktorů, které stimulují růst buněk, jejich rozmnožování a zrání těch nových. Kolostrum se užívá v období regenerace organismu, pro podporu zdraví. Když se užívá společně s dalšími látkami, jako jsou vitaminy C, D, nebo minerály selenem a zinkem účinek celého produktu se ještě násobí. Oblíbenou skupinou přírodních látek v doplňcích stravy jsou beta-glukany, u kterých je důležitá čistota, protože s ní stoupá i účinnost. Díky obsahu vitaminu C má užití kolostra své opodstatnění i při únavě a vyčerpání. V současnosti je prokázáno, že kolostrum není jenom látkou určenou pro novorozence, ale může být člověku prospěšné po celý život.

Info ikona
Jak podpořit imunitu

Jak se kolostrum získává?

Kolostrum se získává z kravského nebo kozího mléka. Během první půlhodiny a následujících 5 dní jsou telátka, kůzlátka nakrmeny kolostrem, ve kterém dostanou vše potřebné. Zbývajících několik litrů se v chovech specializovaných na zpracování mleziva dále upraví k výrobě kolostra, které se co nejrychleji zpracuje procesem pasterizace a následně lyofilizací (sušení mrazem). Výstupní surovinou je prášek, který se používá do doplňků stravy nebo v kosmetickém průmyslu.

V čem se odlišuje od lidského?

Kravské a kozí mlezivo obsahuje stejné látky, jako mlezivo lidské. Ovšem některé látky, jako jsou imunoglobiny, jsou zde v mnohonásobném množství, než jaké najdeme v lidském mlezivu.

Jak je možné jej užívat?

Kolostrum je vhodné k dlouhodobému užívání a je určeno pro všechny, jak děti, tak dospělé. Avšak u užívání kravského kolostra je na místě opatrnost u lidí s přecitlivělostí na bílkovinu kravského mléka. Kozí kolostrum je pak vhodné pro osoby alergické na bílkovinu kravského mléka, ale zase nevhodné pro osoby s laktózovou intolerancí.

Info ikona
Jak podpořit imunitu

Doplněk stravy

SLOŽENÍ PODPORUJÍCÍ IMUNITU PŘIROZENOU CESTOU

Barny´s Kolostrum s beta-glukany

•Více kolostra standardizovaného na min. obsah 30 % imunoglobulinů IgG
•Značkový beta-glukan Yestimun®, obsahující min. 80 % přírodních polysacharidů z kvasinek
•Vitamin C značky NUTRA-C™ velmi dobře využitelný organismem a snáze dostupný pro jeho potřeby

*Vitamin C, selen a zinek přispívají ke správné funkci imunitního systému.

 

Info ikona
Jak podpořit imunitu

Doplněk stravy

PRO PODPORU ZDRAVÍ

Barny´s Kozí kolostrum

•Přirozený obsah tuků, bílkovin, vitaminů, minerálů a dalších tělu prospěšných látek
•250 mg kolostra standardizovaného na min. obsah 22 % IgG v každé kapsli
•Vhodné pro děti a dospělé. K dostání v balení 30 a 60 kapslí

Obě kolostra jsou k dostání v lékárnách a na www.barnys.cz.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.