Přejít k hlavnímu obsahu

Podpora zdraví a imunity po celý rok!

Info ikona
Barnys

Poslední rok ze všech stran slýcháme o imunitě a jak o ni nejlépe pečovat. Právem máme obavy o své zdraví a snažíme si ho všemožně chránit. Možností, jak podpořit a budovat přirozenou imunitu, je mnoho. Klíčovým řešením by však měl zůstat dostatečný přísun vitaminů, minerálů a dalších tělu prospěšných látek.

Zapomenout bychom neměli na správné stravování bohaté na vitamíny, minerály a další prospěšné látky. Důležitý je také kvalitní pitný režim, jehož základem by měla být především čistá voda. Ovšem potřeba vitaminů a minerálů stoupá v období rekonvalescence, při vyčerpání organismu, při dlouhodobém vystavení stresu a při stárnutí organismu. Proto je důležité doplňovat vitaminy a minerály průběžně, jak prostřednictvím plnohodnotné stravy, tak kvalitními doplňky stravy.

FUNKČNÍ IMUNITA

Hlavním úkolem imunity je obrana našeho organismu. A to vůči nebezpečným cizorodým látkám i látkám tělu vlastním. Tuto funkci vykonává prostřednictvím velkého množství buněk, kterými jsou např. monocyty či makrofágy. Dále prostřednictvím specifických bílkovin neboli protilátek, které se navážou na povrch struktury antigenu cizí částice a svojí specifickou schopností se jej snaží zlikvidovat nebo deaktivovat. O tyto procesy se nám postará nespecifická (vrozená) a specifická (získaná) imunita. Vrozená imunita funguje jako štít proti nepřátelským agens a její reakce na cizorodé částice je v případě potřeby velmi rychlá, již do několika minut. Nespecifickou imunitu máme zapsanou v genech, na rozdíl od specifické imunity, kterou si budujeme v průběhu celého života.

Imunitní systém je komplexní a právě z velké míry rozhoduje o tom, jestli člověk onemocní, do jaké míry a jak se s nemocí vypořádá.

Pro správně fungující imunitní systém je potřeba zdravý životní styl, dostatek pohybu, pestrá strava bohatá na přirozené zdroje vitaminů a minerálů a kvalitní spánek.

Imunitu je možné ovlivnit užíváním doplňků stravy s obsahem důležitých vitaminů, minerálů či extraktů z rostlin. Za zmínku stojí také další, tělu prospěšné látky, jakými jsou např. kolostrum, beta-glukany, probiotika, prebiotika, koenzym Q10, propolis, nukleotidy a omega nenasycené mastné kyseliny.

Je však potřeba vybírat pečlivě, aby byli vašemu tělu prospěšné.

Jak je to s kolostrem a proč ho užívát?

Pro nově narozené savce je nejcennějším a nenahraditelným darem látka jménem KOLOSTRUM. Je to tekutina vylučovaná mléčnou žlázou matky do 48 hodin po porodu. Je zdrojem mnoha komponentů, které potřebuje každý novorozenec v prvních kritických dnech života. Obsahuje jak imunomodulační, tak růstové faktory.

V současnosti je prokázáno, že kolostrum není jenom látkou určenou pro novorozence, ale může být člověku prospěšné po celý život. Na trhu můžeme najít v doplňcích stravy jak bovinní, tak kozí kolostrum, které jsou několikanásobně bohatší na obsah imunoglobulinů než kolostrum lidské. Jde o látky, které tělo využívá, aby reagovalo se specifickými strukturami patogenů k jejich rozpoznání a zneškodnění. Za úspěšný průběh imunitní reakce a komunikaci mezi buňkami zodpovídají cytokiny. Nedílnou součástí kolostra jsou bílkoviny, tuky, cukry, vitaminy a minerály. Za správnou činnost energetického metabolismu a správný růst kostí a zubů zodpovídají vápník a fosfor. Společně s draslíkem působí také pozitivně na činnost svalů a nervové soustavy. Důležitým článkem při transportu železa do červených krvinek je laktoferin a pomáhá i při eliminaci škodlivin v těle. Díky obsahu vitaminu C má užití kolostra své opodstatnění i při únavě a vyčerpání. Kolostrum má příznivý vliv na úpravu střevní mikroflory.

Syrové mlezivo z každé mléčné výroby, které se dál využívá pro různé účely, je testováno a certifikováno. Čerstvé kolostrum se co nejrychleji zpracuje procesem pasterizace a následně lyofilizací, což je sušení mrazem. Výstupní surovinou je prášek, který se používá do doplňků stravy nebo v kosmetickém průmyslu. Získaný prášek se většinou zpracovává do formy tablet nebo kapslí.

Kolostrum se užívá v období obnovy organismu, pro podporu celkového zdraví. Když se užívá společně s dalšími látkami, jako jsou vitaminy C, D, nebo minerály selenem a zinkem, účinek celého produktu se ještě násobí. Oblíbenou skupinou přírodních látek v doplňcích stravy jsou i beta-glukany, u kterých je důležitá čistota, protože s ní stoupá i účinnost.

V dnešní době máme k dispozici více pomocníků při posilování imunity. Neměli bychom ale spoléhat pouze na ně a myslet na zdravější životní styl, který je pro silnou imunitu velmi důležitý.

Info ikona
Barnys
Info ikona
Barnys

Vaše denní dávka imunity* po celý rok

3D Kolostrum s betaglukany

3D Kozi kolostrum

K dostání v lékárnách a na www.barnys.cz

Doplňky stravy. *Kolostrum s beta-glukany obsahuje vitamin C, selen a zinek pro správnou funkci imunitního systému.