Přejít k hlavnímu obsahu

Odhalíme vám nejčastější zlozvyky, které škodí vašemu tělu

Info ikona
Zlozvyky

Myslíte si, že jde o kousání nehtů? Nenechte se zmást. Jsou zlozvyky, které odbouráme snad a ptom jsou ty, které nám mohou také snadno přerůst přes hlavu a škodit našemu zdraví. Vybrané nejčastější zlozvyky vás rozhodně překvapí. Kolik z nich se týká právě vás?

Odbourejte těchto pět zlozvyků a budete mít klidnější spaní - doslova!

Zlozvyk je činnost, která má negativní vliv na nás nebo naše okolí. Dle teorie se jedná o činnost, která se opakuje minimálně 20 dní po sobě. Některých zlozvyků se zbavíme lehce, jiné nám můžou trvat týdny i měsíce. No a některých se nezbavíme nikdy. Jak jste na tom vy? Bojujete proti svým zlozvykům nebo jednoduše patří k vaší osobě?

1. Sezení s nohou přes nohu způsobuje skoliózu páteře, protože zatěžujete jenom jednu stranu pánve a páteře. Zabraňuje také správnému proudění krve v nohách, takže vzrůstá riziko vzniku křečových žil.

2. Spaní na břiše je příčinou bolesti krku a beder. V této poloze máte totiž páteř i pánev nevhodně zakřivenou a hlavu otočenou k jedné straně.

Stres z pandemie?
 Odbourejte napětí relaxací a meditací

svetzeny.cz

3. Upnuté džíny vám můžou přivodit takzvanou nemoc brnícího stehna. Jde o postižení nervu vedoucího z pánve do stehna a projevuje se brněním a pálením dolních končetin.

4. Odkládání „malé potřeby“ může způsobit zánět močového měchýře a dlouhodobé bolesti v podbříšku.

5. Špatná velikost podprsenky může za bolest zad, ramen a špatné trávení. Pokud je příliš velká, neposkytuje ňadrům správnou oporu a hrbíme se, těsná podprsenka zase zbytečně stlačuje bránici a žaludek. 

"Céčko" dokáže zázraky. Nejen s imunitou, ale i s naší pletí

svetzeny.cz