Přejít k hlavnímu obsahu

Zvládne vaše dcera samovyšetření prsu?

Komerční článek - Jedním z nepříjemných faktů o rakovině prsu je, že toto onemocnění už se netýká jen starších žen. V ohrožení jsou i mladé dámy okolo 25 let. Jediným způsobem jak se bránit je zdravý životní styl a pravidelné kontroly. I proto vznikl projekt „Nejde jen o prsa“ určený dívkám na středních školách.

Propagace značky ForYou.cz.
Svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Čísla hovoří jasně a nejsou právě příznivá

Každý rok je v ČR diagnostikován karcinom prsu 6 000 žen. A zhruba 100 z nich ještě nebylo 35 let. Nemoci každoročně podlehnou asi 2 000 žen. A ačkoliv neustále přibývá těch, které nemoc úspěšně překonají a mohou dál žít svůj život, čísla jsou stále poměrně vysoká.

Čím dřív začnete s prevencí, tím lépe pro vás

Za rostoucím trendem vyléčených žen stojí především jeden faktor, a to je včasná diagnóza. Ženy se totiž postupně učí provádět pravidelné samovyšetření prsu, stejně jako chodí na lékařská vyšetření. Díky tomu jsou zárodky rakoviny prsu objeveny včas a je dostatek času s nemocí začít bojovat a boj i vyhrát.

„Nejde jen o prsa“ zjistí studentky středních škol

Protože je nesmírně důležité začít s preventivními vyšetřeními včas a provádět je správně, vznikl projekt „Nejde jen o prsa“. Jedná se o cyklus výukových seminářů určených pro studentky a studenty středních škol v ČR, jenž bude probíhat v tomto školním roce 2013/2014.

Jeho cílem je seznámit mladé lidi se všemi aspekty prevence rakoviny a krom teorie jim předat i praktické poznatky. Především je naučit samovyšetření prsu, seznámit je s technikou MammaCare a ukázat jim, jak to vypadá, když se v prsu objeví bulka.

Edukativní semináře realizuje ve spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu projekt For You pojišťovny ING, který ženám nabízí pojištění pro případ rakoviny prsu.

K realizaci můžete přispět i vy

Hodnota plánovaného projektu bude přibližně 300 000 Kč. Část finančních prostředků, téměř 62 000 Kč, se vybrala charitativní dražbou vyšívaných obrazů Lucie Bílé, patronky projektu For You. Zbylé prostředky je třeba získat v charitativní sbírce. Co můžete udělat vy? Stačí si na stránkách For You nechat nezávazně spočítat, kolik by vás stálo pojištění prsů. Za každou kalkulaci vloží ING na konto projektu 100 Kč.