Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie 4: Jak užívat léky

Při užívání homeopatických léků je třeba dodržovat určité zásady. Jistě vás nepřekvapí, že jsou jiné než ty, které platí u polykání „běžných pilulek“.

* Homeopatika se užívají tak často, jak je potřeba. Platí, že čím akutnější příznaky jsou, tím častěji se užívají.

* V případě tablet či granulí je sypeme z tuby rovnou do úst, kde je pod jazykem necháme rozplynout. Je také možné nasypat 2–3 granule do 1dl vody a vypít. Voda nesmí být chlorovaná, použijte proto balenou.

* Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 20–30 minut. Při užívání se nedoporučuje pít kávu, alkohol, kouřit a užívat aromatické látky a mentol. Týká se to žvýkaček, bonbonů, ale také zubní pasty.

* Homeopatické léky mohou být prodávány v různých podobách. Nejčastěji je to ve formě granulí, tablet, sirupů nebo jako součást alkoholového roztoku. Číslo uvedené na tubě homeopatického léku označuje stupeň jeho ředění a písmeno CH informuje o tom, že se jedná o centezimální ředění dle Hahnemanna. Homeopatické léky se prodávají v ředěních, která odpovídají intenzitě účinku. Nejvyšší koncetrace homeopatického léku je k dostání pouze na recept.

Foto: Depositphotos (1)