Přejít k hlavnímu obsahu

Akupunktura 3

Současná „oficiální“ medicína se některým alternativním metodám brání, jiné však respektuje. A právě akupunktura patří k těm, které uznává i většina lékařů.

Podobně jako jiné způsoby alternativní léčby, ani akupunktura není hrazena ze zdravotního pojištění. Počítejte proto s tím, že vás terapie pomocí akupunktury bude něco stát – jedno „sezení“ může vyjít od 500 Kč až do 2000 Kč. Některé problémy se nepodaří vyřešit během jediné terapie. Pak je obvyklé, že dostanete jakousi „množstevní“ slevu.

Kam zamířit?

* Akupunktura je v současné době uznávána jako nedílná součást komplexní lékařské péče a patří výhradně do rukou lékaře.

* V České republice mohou akupunkturu provádět pouze odborníci, kteří získali specializaci v některém z klinických oborů včetně oboru všeobecného lékařství a absolvovali zvláštní přípravu organizovanou některou ze zdravotnických organizací pověřených ministerstvem zdravotnictví.

* Seznam lékařů včetně kontaktů najdete například na webových stránkách www.akupunktura.cz. Každopádně platí, že je lepší vyhledat odborníka, na něhož dostanete doporučení.

Foto: Depositphotos (1)